אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
"הבנקים הגדולים באירופה נסחרים ב-50% פחות מהשווי בספרים" צילום: בלומברג

"הבנקים הגדולים באירופה נסחרים ב-50% פחות מהשווי בספרים"

כך לדברי מנכ"ל ברקליס, ג'יימס סטאלי; הבנק פרסם את הדו"חות למחצית הראשונה של השנה - הרווח מעסקי הליבה זינק ב-19% ל-2.4 מיליארד ליש"ט

29.07.2016, 13:43 | שירות כלכליסט

בנק ברקליס מדווח על ירידה של 21% ברווחים לפני מס למחצית הראשונה. הסיבה העיקרית לירידה - מכירת נכסים לא רצויים. מצד שני, הבנק רשם עלייה ברווח מעסקי הליבה. מניית ברקליס מזנקת ביותר מ-5% בלונדון.

קראו עוד בכלכליסט

הרווח לפני מס של הבנק הבריטי עמד בינואר-יוני על 2 מיליארד ליש"ט (2.64 מיליארד דולר), בהשוואה ל-2.6 מיליארד ליש"ט באותה התקופה אשתקד.

הירידה ברווחים מגיעה בעיקר בשל הפסד של 1.9 מיליארד ליש"ט מפעילות שאינה כלולה בעסקי הליבה של ברקליס, שאותה התחייב לחסל עד לסוף 2017. בין השאר, הבנק מתכוון למכור פעילויות שלו בצרפת, ספרד, פורטוגל ואפריקה. ברקליס כבר מכר את הפעילות באסיה ובאיטליה.

הרווח מעסקי הליבה של הבנק, ובכלל זה הלוואות פרטיות ומסחריות, פעילות כרטיסי אשראי ובנקאות ההשקעות, ניתר ב-19% בינואר-יוני, ל-2.4 מיליארד ליש"ט.

ברקליס, צילום: בלומברג ברקליס | צילום: בלומברג ברקליס, צילום: בלומברג

"בסך הכל, התמונה ברבעון השני היא של התקדמות מואצת וחזקה בהתאם לאסטרטגיה שלנו. אנו בטוחים שזוהי התוכנית המתאימה לברקליס ולא רואים סיבה לערוך בה אי אלו התאמות או לשנות את קצב היישום שלה, לאור ההצבעה על הברקזיט בחודש שעבר בבריטניה", אמר מנכ"ל הבנק ג'ס סטאלי.

לדבריו, "ענף הבנקאות באירופה עומד בפני אתגר. בדיקה של 12 הבנקים המובילים בכל אירופה מראה שבממוצע הם נסחרים בפחות מכ-50% מהשווי בספרים - זה לא בריא למערכת הפיננסית וזה לא בריא לקהילה האירופית". אמר סטיילי.

לאור הדיווחים, הוסיף "עסקי הליבה שלנו ללקוחות הטרנסאטלנטיים, העסקיים ובבנקאות ההשקעות מייצרים תשואה על נכסים מוחשיים של 11%. זוהי אחת התשואות הטובות ביותר מבין הבנקים בעולם כולו, כך שהביצועים של פעילות הליבה שלנו טובים למדי".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות6 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

6.
הבנקים באיטליה אולי משקרים, הבנקים בגרמניה ובבריטניה אינם
הבנקים באיטליה אולי משקרים, הבנקים בגרמניה ובבריטניה אינם משקרים. המצב אולי לא מזהיר, אבל הם נסחרים במחירי פח. אגב, דויטשה בנק, סאנטנדר וגם הבנקים האנגלים הגדולים הם מציאה לשנים הקרובות. גילוי נאות: מחזיק לא מעט ומגדיל אחזקות. גם אם יהיו זעזועים בקרוב אני לא מתיימר לתזמן את השוק ברמה החודשית ובטווח הרחוק זה ישתלם מאד. עשיתי מכה רצינית לאחרונה בסברבנק הרוסי (אתם מוזמנים לבדוק את הגרפים!). רק האמיצים מרוויחים. 
Bucket  |  29.07.16
לכל התגובות