אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הג'וב החדש של עודד שריג: מומחה למחזיקי אג"ח אלון צילום: עמית שעל

בלעדי לכלכליסט

הג'וב החדש של עודד שריג: מומחה למחזיקי אג"ח אלון

שריג צפוי לקבל 160 אלף שקל עבור חוות דעת שיכין למחזיקי אג"ח קבוצת אלון של שרגא בירן. המחזיקים טוענים כי קבוצת אלון לא יכולה לעמוד בהתחייבויותיה במועדן, ולאור הורדת הדירוג שספגה הקבוצה זכותם לדרוש פירעון מיידי

31.07.2016, 08:14 | רחלי בינדמן

המפקח על הביטוח לשעבר עודד שריג, ומי שכיהן עד ספטמבר 2015 כיו"ר חברת האחזקות מגדל ביטוח, יספק חוות דעת כלכלית בהליך המשפטי המתנהל בין מחזיקי אג"ח קבוצת אלון לחברה. כך נודע ל"כלכליסט".

קראו עוד בכלכליסט

מי ששכרו את שירותיו של שריג הם מחזיקי האג"ח של חברת האחזקות של שרגא בירן. עבור שירותיו יזכה שריג לתשלום של 160 אלף שקל (כולל מע"מ) אם יידרש במתן עדות בביהמ"ש, ו־130 אלף שקל אם לא יידרש.

עודד שריג, צילום: מיקי אלון עודד שריג | צילום: מיקי אלון עודד שריג, צילום: מיקי אלון

ביוני האחרון פנתה קבוצת אלון לבית המשפט נגד החלטת מחזיקי האג"ח להעמיד את החוב כלפיהם (1.77 מיליארד שקל) לפירעון מיידי. בכתב התביעה שהוגש באמצעות עורכי הדין אהרון מיכאלי, יהודה רוזנפלד ואסף דהן ממשרד גולדפרב זליגמן, ציינה אלון כי העילה שעל בסיסה דורשים המחזיקים את הפירעון המיידי — הורדת דירוג לחוב ל־-BBB — אינה מספקת. מכוח שטר הנאמנות, למחזיקי האג"ח זכות לדרוש פירעון מיידי במקרה של הורדת דירוג.

אלון טוענת כי היא חברה שיכולה לעמוד בכל התחייבויותיה (סולבנטית), וכי מתוך תשלומי הקרן והריבית שילמה עד כה תשלומים של 1.4 מיליארד שקל. אלון אף שכרה את שירותיו של מומחה כלכלי, שרון זאורבך מחברת MNS, שטען כי שווייה הנכסי הנקי של אלון הוא חיובי ועומד על יותר מ־400 מיליון שקל. כדי לתקוף את חוות הדעת המשפטית של זאורבך נשכרו שירותיו של שריג, שלפני מינויו לתפקיד המפקח על הביטוח נהג לתת חוות דעת משפטיות תוך ניצול המומחיות שלו כפרופסור למימון. מחזיקי האג"ח הגדולים בקבוצת אלון הם פסגות, כלל ביטוח, הפניקס, מגדל, הראל, מנורה מבטחים, מיטב דש ואנליסט.  

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות