אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ועדי העובדים בחברת החשמל רומזים: נתבע ההנהלה על אישור הסכם חריגות השכר צילום: יובל חן

ועדי העובדים בחברת החשמל רומזים: נתבע ההנהלה על אישור הסכם חריגות השכר

לטענת העובדים, "מדובר בהסכם מפלה, פוגעני ובלתי הוגן ומשכך בטל ומבוטל ואם לא יבוטל עכשו ובאופן מיידי יבוטל בהוראת בית המשפט"

30.07.2016, 23:10 | ליאור גוטמן
סאגת הדיונים שאופפת את הסכם חריגות השכר של חברת החשמל רשמה בחמישי האחרון שיא נוסף, זאת כאשר חלק מוועדי העובדים בחברת החשמל שלחו להנהלת החברה מכתב שם הם רומזים על תביעה אישית שתוגש נגדם באם יאושר הסדר כזה או אחר.

קראו עוד בכלכליסט

סאגת חריגות השכר החלה לפני של 6 שנים אז גילה הממונה על השכר באוצר שהנהלת שחברת החשמל לכאורה הכפילה את תשלומי האש"ל ובמקביל רשמה תוספת שכר פיקודית למנהלים בכירים . היקף החריגות נאמד אז בכ- 150 מיליון שקל בשנה או 450 מיליון שקל בחישוב גם של ההתחייבויות העתידיות לפנסיה.

משרד האוצר הגיע להסכמות מול הוועד לוותר על חלק ניכר מהחריגות כך שבסופו של העובדים ישלמו "רק" 180 מיליון שקל כאשר רובם יגיעו בכלל ממשכורת י"ג, כלומר ממשכורת הבונוס ולא מהשכר השוטף, וגם זאת בפריסת תשלום של 3 עד 5 שנים. למרות ההסכמות, חלק מעובדי החברה הביעו התמרמרות עם דרישה שלא לגעת להם בשכר, כאשר לתפיסתם מי שאמור להחזיר לקופת החברה את הכסף הם רק הדרג הניהולי שנהנה מתוספות השכר. בין הצדדים מתנהלים דיונים כאשר אחת הפשרות היא לבצע קיזוז שכר דיפרנציאלי, כאשר מי שבכיר יותר ישלם יותר, וההפך. הוועדים טרם הסכימו לפשרה הזו.

במכתב שנשלח בחמישי האחרון על ידי עו"ד דלית כסלו-ספקטור, שמייצגת את העובדים, היא טוענת ש"הפגיעה במרבית העובדים הצפויים לממן את חריגות השכר של קומץ הבכירים, זועקת לשמיים ובעוד העובדים הזוטרים נדרשים לשלם את חובם של הבכירים, אלו זוכים להטבות נוספות ומפליגות כאמור מעלה וההסדר כולו מדיף ריח רע של שיקולים זרים וניגוד עניינים ובטרם ישבו ועמלו על הסדר זה מיטב המוחות, ראוי היה שכל אדם שנהנה מחריגת שכר וצפוי לבצע החזר, לא יקח חלק בהליך שסופו לחרוץ את היקף ההחזר שהוא צפוי לבצע". עוד היא מוסיפה ש"הסכם שכזה אינו צפוי לעמוד בבחינת ביה"ד ובתי המשפט ולטעם מרשיי, מדובר בהסכם מפלה, פוגעני ובלתי הוגן ומשכך בטל ומבוטל ואם לא יבוטל עכשו ובאופן מיידי יבוטל בהוראת בית המשפט".

המכתב של כסלו מגיע ימים ספורים לאחר שיגור אזהרה דומה של יו"ר ועד המהנדסים יעקב חי עם גידופים קשים על יו"ר הוועד מיקו צרפתי. הוועד מנסה להרגיע את הרוחות ולא מגיב להתקפות אבל בצל הדברים כל הדיונים על הסכם החריגות, לרבות אישור רשמי שלהם, נדחו למועד לא ידוע. 
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות