אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
התרגיל של נתניהו: תקציב לשכת הפרסום הממשלתית עובר למירי רגב צילום: עוז מועלם

התרגיל של נתניהו: תקציב לשכת הפרסום הממשלתית עובר למירי רגב

רה"מ הפתיע את השרים בישיבת הממשלה והודיע על העברת התקציב בסך 300 מיליון שקל בשנה, ממשרדו למשרד התרבות. רק השרה גילה גמליאל התנגדה

31.07.2016, 13:36 | עמרי מילמן

בישיבת הממשלה הבוקר (א') הפתיע ראש הממשלה בנימין נתניהו והודיע על העברת תקציב לשכת הפרסום הממשלתית (הלפ"מ) בהיקף של 300 מיליון שקל בשנה ממשרדו למשרד התרבות של השרה מירי רגב.

בשונה מנושאים אחרים שעלו על סדר היום, כמו העברת תחום התעסוקה ממשרד הכלכלה המתפורר שהועבר לידי משה כחלון למשרד הרווחה כדי לרצות את את השר חיים כץ, נושא לשכת הפרסום הממשלתית כלל לא עלה על הפרק עד כה והפתיע על חברי הממשלה שנתקלו בו לראשונה.

בנימין נתניהו. התנגד לדון בנושא בממשלה, צילום: אמיל סלמן בנימין נתניהו. התנגד לדון בנושא בממשלה | צילום: אמיל סלמן בנימין נתניהו. התנגד לדון בנושא בממשלה, צילום: אמיל סלמן

מלבד השרה לשוויון חברתי, גילה גמליאל, יתר השרים תמכו בהחלטה. גמליאל דרשה דיון על הנושא וזמן לעבור על החומרים הרלוונטיים, אולם נתניהו ענה לה כי המקום לדיון כזה היה בפורום של שרי הליכוד שהתקיים מוקדם יותר היום - אז הנושא כלל לא עלה על הפרק.

מימין שרה גילה גמליאל ויו"ר מרצ זהבה גלאון, צילום: יח"צ מימין שרה גילה גמליאל ויו"ר מרצ זהבה גלאון | צילום: יח"צ מימין שרה גילה גמליאל ויו"ר מרצ זהבה גלאון, צילום: יח"צ
 

מי ששולט בלשכת הפרסום הממשלתית מחזיק בכח פוליטי רב מאחר והלשכה אחראית על קמפיינים שיווקים של כלל משרדי הממשלה והגופים הציבוריים. לשאלה שעלתה בדיון - מה הקשר בין לשכת הפרסום למשדר התרבות - לא ענו נתניהו או רגב, ונראה שלא הטרידה את יתר שרי הממשלה שתמכו בהצעה.

"הסיבה היחידה: להעתיר על רגב עוד כוח פוליטי ותקציבים"

יו"ר מרצ, ח"כ זהבה גלאון פנתה היום ליועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט בבקשה לפסול את העברת פעילות לשכת הפרסום הממשלתית לתחום הסמכות של משרד התרבות והספורט. במכתב כתבה גלאון: "אין אף לא סיבה עניינית אחת להעביר את ענייני הלפ"מ לתחום אחריותה של שרת התרבות והספורט, זולת הרצון להעניק לה שליטה על לשכה עתירת משאבים. על השר הממונה על פעילות הלפ״מ יהיה לאייש בקרוב את תפקיד המנכ״ל, וכך רגב תזכה לא רק בשליטה מלאה בצינור כספים של 300 מיליון שקל המועברים לכלי תקשורת, אלא גם תזכה למנות את הגורם הבכיר בלפ"מ.

"ברור לכל בר דעת שאין שום קשר בין משרד התרבות והספורט לפעילות הלפ״מ, כך שהסיבה היחידה להעביר את התחום לאחריותה של השרה רגב היא להעתיר עליה עוד כוח פוליטי ותקציבים ולאפשר לה להטיל מרותה על כלי תקשורת שנמצאים בקשרים מסחריים עם הלפ״מ, וזאת בניגוד לכל שיקול מקצועי ותוך הפרה בוטה של כללי מנהל ציבורי תקין", הדגישה גלאון.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

16 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

12.
אני אסביר את זה בצורה פשוטה. מירי רגב
אני אסביר את זה בצורה פשוטה. מירי רגב לעניות דעתי לא סתם מתבהמת ואומרת דברים לא הגיוניים. הם הגיוניים לחלוטין עבורה. מי שרואה את דרכה הפוליטית (גם בצבא) ורואה את יכולותיה לא יכול שלא לשאול את עצמו איך היא הגיעה למעמדה. התשובה פשוטה, היא מרצה את הממונים עליה ואומרת את מה שצריך כדי לסלול את דרכם. הרי חברי המרכז צריכים לאכול ולשתות לא? בשביל מה הם חברי מרכז? בשביל העניים היפות של נבחרינו? בקיצור, ביבי שחייב לא מעט כוח (כלומר כסף) לכל מיני בטלנים צריך אבל לא יכול להעביר, ומי יעביר בשבילו? מירי רגב (סיבוני) דוגרי, אני מתבייש שזה המקסימום שהאוכלוסיה המזרחית (שאני נמנה עליה (תימני רחמנא ליצלן)) מסוגלת להוציא תחת ידיה, את מירי סיבוני...
Trumpet  |  31.07.16
לכל התגובות