אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ועד חברת החשמל עצר הכנת הדו"חות, ההנהלה רצה להוציא צו מניעה צילום: אלעד גרשגורן

פרסום ראשון

ועד חברת החשמל עצר הכנת הדו"חות, ההנהלה רצה להוציא צו מניעה

העובדים, שהחלו בעיצומים ביום רביעי על רקע כוונת החברה לפטר 60 עובדים זמניים, הפסיקו בסוף השבוע את הכנת הדו"חות לרבעון השני; ביה"ד הורה להם לחזור לעבודה

31.07.2016, 13:39 | ליאור גוטמן
ועד עובדי חברת החשמל החריף בסופ"ש את העיצומים שהוא מפעיל בתוך החברה; מבדיקת כלכליסט עולה שחלק מהעובדים שם הפסיקו בהוראה מלמעלה את הכנת הדו"חות הכספיים של החברה לרבעון השני של 2016. מציאות זו הובילה את הנהלת החברה לפנות בדחיפות לבית הדין האזורי לעבודה בחיפה, שפסק לפני שעה קלה שיש לחדש לאלתר אל העבודה בכל המחלקות ועד לקיומו של דיון מחר בבוקר.

העיצומים בחברה החלו ביום רביעי האחרון על רקע כוונת החברה לפטר 60 עובדים זמניים כבר בשבוע הבא. העיצומים כללו במקור אי קבלת הקהל במחוז דן (לא כולל טיפול בתקלות) או מניעה של ניוד עובדים, וכאמור במהלך הסופ"ש נוסף הסרוב להכין את הדו"ח הרבעוני . בוועד חברת החשמל טוענים שאספקת החשמל ללקוחות החברה לא נפגעה במהלך העיצומים.

מסוק של חברת החשמל, צילום: יוסי וייס, חברת החשמל מסוק של חברת החשמל | צילום: יוסי וייס, חברת החשמל מסוק של חברת החשמל, צילום: יוסי וייס, חברת החשמל

העובדים שאמורים לעזוב את החברה יועדו להיקלט כעובדים קבועים, זאת כסעיף מהסכם הפרישה של מאות עובדים בשנה שעברה, שגם הוציא עובדים ותיקים לגמלאות (בעלות של כ-1.5 מיליון שקל לעובד) וגם הבטיח לקלוט עובדים זמניים במעמד של עובדים קבועים. ואולם המהלך לא צלח וכאמור עשרות מהם מיועדים שלא להיקלט בחברה ולעזוב את מקום עבודתם כבר בשבועיים הקרובים.

במסגרת החלטת בית הדין לעבודה על הקפאת העיצומים נקבע גם שהפיטורים שתוכננו ייעצרו אף הם.

מחר (ב') כאמור יתקיים בבית הדין הארצי לעבודה דיון בנוכחות כל הצדדים. 

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות