אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
קנס של 150 אלף שקל לערוץ 20 על שידור ישיר מזירת פיגוע צילום: נדב כהן יונתן

קנס של 150 אלף שקל לערוץ 20 על שידור ישיר מזירת פיגוע

הערוץ העביר דיווחים חדשותיים ישירים מזירת פיגוע בטורקיה בסוף חודש יוני, בניגוד להוראות רישיונו. לפני כן, הערוץ אף סיקר את הפיגוע בשרונה בת"א; ערוץ 20: "מנסים בכוח לסגור אותנו"

31.07.2016, 14:38 | אלירן מלכי

מועצת הכבלים והלוויין הטילה הבוקר (א') קנס של 151,200 שקל על ערוץ 20 לאחר שהערוץ העביר דיווחים חדשותיים ישירים מזירת פיגוע שהתרחש בטורקיה בסוף חודש יוני, בניגוד להוראות רישיונו.

מוקדם יותר באותו חודש, הערוץ אף סיקר את הפיגוע במתחם שרונה בת"א. מועצת הכבלים והלוויין, שחששה מההשלכות הציבוריות לפעול כנגד סיקור הפיגוע של הערוץ, צרפה את ההפרה של הערוץ מהפיגוע בשרונה לפיגוע בטורקיה.

הפיגוע נמל התעופה של איסטנבול לפני חודש, צילום: אי פי איי הפיגוע נמל התעופה של איסטנבול לפני חודש | צילום: אי פי איי הפיגוע נמל התעופה של איסטנבול לפני חודש, צילום: אי פי איי

ממועצת הכבלים נמסר: "על פי תנאי רישיונו, הערוץ יכול לשדר חדשות רק לאחר אישור המועצה מראש ובכתב. הערוץ הגיש למועצה בקשה להפיק חדשות ולשידור מהדורות ומבזקי חדשות. המועצה העבירה לערוץ דרישות להשלמות והבהרות על מנת שתוכל לבחון את הבקשה. קיומה של הבקשה לשדר חדשות לא מאפשרת חריגה מתנאי הרישיון הקיימים".

במהלך שנת 2015 הוטלו על הערוץ שני עיצומים כספיים בסך כולל של 252,600 שקל בשל הפרות דומות.

מערוץ 20 נמסר בתגובה: "מנסים בכוח לסגור אותנו. מה שערוץ 10 לא מצליח לעשות בבג"ץ, עושה עכשיו מועצת הכבלים והלוויין. כנראה שמשרד התקשורת מדבר על ריבוי דעות ופלורליזם אבל לא באמת רוצה את זה. נשקול את המשך צעדנו".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות