אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
משרד התחבורה יבחן כשל אפשרי בכריות האוויר של טויוטה

משרד התחבורה יבחן כשל אפשרי בכריות האוויר של טויוטה

משרד התחבורה הקים צוות בדיקה שיבחן שלוש תאונות מהעבר בדגמי טויוטה שגרמו למקרה מוות אחד ולשני מקרי פציעה קשה של הנהג. הצוות התבקש לקבוע האם כרית האוויר בצד הנהג היא הגורם שהוביל לפגיעות בנהגים

31.07.2016, 16:34 | תומר הדר

האם בכבישי ישראל נוסעים דגמי טויוטה שכרית האוויר המותקנת בהם עלולה להרוג? משרד התחבורה הקים צוות בדיקה מקצועי המשותף למשרד התחבורה, משטרת ישראל ויבואנית טויוטה "יוניון מוטורס" שיבחן לעומק שלוש תאונות מהעבר שגרמו למקרה מוות אחד ולשני מקרים אחרים של פציעה קשה של הנהג. הצוות התבקש לקבוע האם כרית האוויר בצד הנהג היא למעשה הגורם שהוביל לפגיעות בנהגים.

קראו עוד בכלכליסט

מדובר בכלי רכב מסוג טויוטה קורולה שמועד ייצורם הוא סוף שנת 2002 ונרשמו לתנועה בשנת 2003. יצרן כריות האוויר, חברת טויוטה העולמית ויבואן כלי הרכב "יוניון מוטורס" משתפים פעולה באופן מלא עם משרד התחבורה והמשטרה כדי להתחקות אחר הבעיה ולהעניק לה פתרון מיידי במידה ויוכח כי הפגיעות התרחשו בעקבות תפקוד לקוי של כרית האוויר בצד הנהג.

יצוין כי עד היום לא הוכרזה "תקלה בטיחותית סדרתית" (ריקול) על ידי יצרן הרכב, המתייחסת לכריות האוויר בצד הנהג בכלי רכב אלה. בשלב זה ידוע על שלושה מקרים בלבד של כשל אפשרי בפעולת כריות האוויר ועדיין מוקדם לקבוע האם אכן יש בעיה בתפקודן. למרות זאת, הוחלט במשרד התחבורה בשיתוף עם כל הגורמים הרלוונטים לבדוק לעומק את שלוש התאונות שאירעו עד להגעה למסקנות סופיות בנושא.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות