אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אינסטגרם מעבירה את האחריות לסינון תגובות אל המשתמשים צילום: pixabay

אינסטגרם מעבירה את האחריות לסינון תגובות אל המשתמשים

הרשת החברתית התקשתה למצוא מודל חדש לסינון תגובות משתמשים. כעת היא תאפשר לגולשים עצמם לסנן את התגובות או לחסום את האפשרות להגיב כליל

31.07.2016, 18:27 | רפאל קאהאן

אינסטגרם תאפשר למשתמשים להחליט אילו תגובות מתאימות לתצוגה ואילו לא. מדיווח של "הוושינגטון פוסט" מיום שישי עולה שהרשת תאפשר לגולשים לסנן את התגובות בהתאם להעדפותיהם, אלה יוכלו לאפשר תצוגה של תגובות בפוסטים שלהם או לכבות את האפשרות לתגובה כליל.

קראו עוד בכלכליסט

סינון תגובות הפך לאחת הבעיות העיקריות של חברות שמסתמכות על תוכן גולשים. החוק היבש דורש מהן למנוע תצוגה של תגובות פוגעניות והן משקיעות בכך משאבים ניכרים. בנוסף, סינון תגובות הפך לאחד הנושאים השנויים במחלוקת עבור רשתות חברתיות מפני שמה נראה כפוגעני למשתמש אחד עשוי להיחשב לפגיעה בחופש הביטוי על ידי משתמש אחר.

ההתמודדות עם תגובות משתשמים מטרידה את כל הרשתות החברתיות ההתמודדות עם תגובות משתשמים מטרידה את כל הרשתות החברתיות ההתמודדות עם תגובות משתשמים מטרידה את כל הרשתות החברתיות

הטלת אחריות על סינון התגובות על קהל המשתמשים עשויה להוריד במעט את הלחץ על ידי חברות התוכן. הניסוי של אינסטגרם, אם יצליח, אולי יועתק בהמשך גם לחברת האם פייסבוק. בשונה מפייסבוק, לאינסטגרם יש תקנון שימוש כוללני יותר והיא אינה נוטה לצנזר תגובות באופן גורף למעט אם אלה מפרות באופן בוטה את מה שנחשב כשיח לגיטימי.

זאת ועוד, העובדה שמדובר ברשת שמבוססת על שיתוף של תוכן ויזואלי עושה את העבודה קלה יותר, מפני שהתוכן שהיא מציגה הוא הרבה פחות פוליטי במהותו ממה שאפשר למצוא בפייסבוק למשל. בשלב הראשון אפשרות הסינון תופעל על חשבונות בעלי נפח פעילות גבוה. אך בהמשך, האפשרות תופעל גם עבור חשבונות אחרים, אם כי באינסטגרם סירבו למסור מסגרת זמן למהלך.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות