אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
היום: השופט אורנשטיין יכריע אם יש להורות על פירוק החברות של ענבל אור צילום: אוראל כהן

היום: השופט אורנשטיין יכריע אם יש להורות על פירוק החברות של ענבל אור

ביהמ"ש המחוזי בתל אביב יכריע בעניין הליך פשיטת הרגל שבו נמצאת בעלת קבוצת אור סיטי נדל"ן. אמש בפגישת הנושים אמרה אור: "כל מי שהפקיד אצלי את כספו יקבל אותו עד השקל האחרון"

01.08.2016, 07:28 | אביב גוטר וזוהר שחר לוי

היום (ב') יכריע השופט איתן אורנשטיין בעניין פירוק החברות של ענבל אור ובנוגע להליך פשיטת הרגל שבו היא נמצאת. אורנשטיין עתיד להכריע אם יש להורות על פירוקן הקבוע. אתמול התקיימה פגישת נושים בהשתתפותה של אור, שנועדה להשיג הסדר חלופי להליך הפירוק שמנהל עו"ד איתן ארז לקבוצת אור סיטי נדל"ן.

קראו עוד בכלכליסט

ענבל אור, הערב, צילום: אוראל כהן ענבל אור, הערב | צילום: אוראל כהן ענבל אור, הערב, צילום: אוראל כהן

בהמשך זעירא התייחס לביטול הצ'ק במועד ההגשה של שתי החברות בסכום של 61 מיליון שקל. לדבריו, יחד עם ההצעה היה צ'ק בנקאי בתוקף ובית המשפט אמר שהוא לא יקבל את ההצעה במועד הדיון. המשקיע עומד מאחורי הצעתו וברגע שבית המשפט יאפשר את ההצעה הוא יפקיד צ'ק בנקאי. למציע אין שום בעיה להעמיד צ'ק בנקאי של 6 מיליון ולא בסכום גבוה יותר.

"מי שרוצה לדעת את הנתונים הנכונים יכול לעקוב אחר התצהירים ולפנות אלינו בכל עת. המשקיע זו חברת איתנים ומגדל רמה שסיימה לבנות מגדל מגורים ברחוב ז'בוטינסקי שעומדות מאחורי ההצעה שלהם ככתובה וכלשונה. המטרה שכל ההליך הזה הוא לא למשוך זמן. אנו עומדים שלא יינתן צו פירוק או צו פשיטת רגל באופן אישי לא כדי שלענבל אור ישולם ולו שקל אחד אלא כדי לשלם את ההחזר המירבי שניתן בנסיבות העניין.

"לא מאמינים" צעקו בקהל.

לאחר מכן עלתה ענבל אור ונאמה בפני הנושים ונציגיהם: "אני מתרגשת ואני בטוחה שגם אתם, אני רוצה לפתוח ולומר לכם שזהו יום מאתגר ומרגש. אני שמחה ומודה באופן אישי שהגעתם לכבד אותי. פתאום מגיע בנק ומחליט לפרק אימפריית נדל"ן שבניתי במו ידיי במשך 11 שנים. כרגע אני לא ישנה טוב ואני רוצה לדעת שהחזרתי לכם כל אגורה שמגיעה לכם. הכוונה שלי הייתה לבנות לכם ולא לעשות לכם עוול. אני לא נוכלת. יש אנשים שמנסים להציג אותי כנוכלת בגלל אינטרסים סמויים. אני לא כזאת".

לאחר מכן אור הציגה בפני הנושים את מצב כל הפרויקטים ואת החברות שנמצאות בפירוק זמני .

"מי רוצה פירוק אתם יודעים? אני אומרת לכם. יש פרויקטים שנמצאים בשלבים מתקדמים והחברות סולבנטיות. מי שחייבים להם פרויקטים כמו חורגין חיבת ציון אלוף הניצחון הירדן זה פרויקטים שלא הושלמה רכישת הקרקע. אותם אנשים רוצים את הכסף שלהם ואני אומרת לכם שהכסף נמצא שם. אני אדאג לכם לדירה או לכסף. יש שלוש אלטרנטיבות לפתרון. פירוק קבוע – הפתרון הגרוע מכולם ואתם תראו את הכסף בעוד מספר שנים. הפתרון השני זה הבראה – התהליך הנכון ביותר שנהוג במדינות רבות בעולם, לנו לא נתנו יום אחד לנסות להבריא את החברה והוכנסנו לפירוק זמני. הפתרון הטוב ביותר שאני פה ומציעה אותו הוא הסדר נושים – עבודה שתיעשה בשיתוף פעולה על מנת להגיע למקסימום החזר בזמן הקצר ביותר לכל נושה.

"כל פרויקט ייבחר נציגות מטעמו והוא יעמוד מולי ומול הצוות שהקמתי וינהלו משא ומתן להגיע להסדר תוך שבועיים אינטנסיביים. כל פרויקט יצטרך לדון בנפרד. עם השגת ההסדר תוך שבועיים נגיש את ההסדר לאישור בית המשפט. זה דורש מכל אחד להגיש עמדה ראשונית בלבד לתחילת משא ומתן לחלופה להליך הפירוק. קיבלתם בכניסה טופס שנאסוף אותו לאחר מכן שתחתמו. הרבה חברות לא עושות את מה שאני עושה. כל אחד שהפקיד אצלי את כספו יקבל אותו עד השקל האחרון כי עד אז לא אשן בלילה. אני רוצה שכולכם תקבלו. אני מבקשת מכם לעבוד בשיתוף פעולה עם הצוות ולהגיע למאה אחוז החזר. אם וכאשר תהיה הסכמה מצדכם נגיש לבית המשפט ונבקש ממנו להגיע להסדר אתכם.

"אני לא יודעת מה אחוז ההסכמה הנדרש אבל יש רק אפשרות אחת – להרוויח. אחרי המשבר הקשה שחווינו זו ההזדמנות שלכם לראות את הכסף ולהציל את החברות שלי ולהציל את כולכם. אני בחורה צעירה והתחלתי בגיל צעיר וכאן אני רוצה לא לפספס. אני מוותרת על כל ההערות הציניות אבל קשה לי. יש לי משפחה שאני לא רואה 4 חודשים. אני מבקשת מכם לאסוף את עצמכם ולבחור נציגויות כדי שכולנו נהיה מרוצים. בנוסף לנכסי החברה הכנסתי את כל נכסיי הפרטיים.

עו"ד גיורא רובננקו שמייצג 50 רוכשים בירדן ובחיבת ציון אמר: "ברור לי שהפרויקטים האלה לא יהיו ולכן מדובר בהחזר כסף. זו בקשת הרוכשים. בדרך לפה אמרו לי 'אתה נוסע להצגה הטובה בעיר' ואמרתי לו שזו דרמה שיכולה להיגמר לציבור אבל יכולה להסתיים בצורה לא נעימה ואז להיראות כטרגדיה. התוצאה יכולה להיות פחות דרמטית ממה שהיא היום. שמעתי מענבל עכשיו אומרת 'תנו לי 14 יום ואחזיר לכם הכל'. אני לא מתכוון להטיל את הנטל על כתפי הנושים והמשימה הזאת צריכה להיות על עורכי הדין ועל ענבל בעצמה. ברגע שתהיה הצעה נדון בה לגופה ולפחות לגבי הקבוצה שאני מייצג, אין צורך להמתין 14 יום. אני מצפה להצעה עד סוף השבוע.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות