אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הבכירה שאינה רופאה בדרך לבג"ץ על מנכ"לות וולפסון צילום: אלכס קולומויסקי

הבכירה שאינה רופאה בדרך לבג"ץ על מנכ"לות וולפסון

לכלכליסט נודע כי המדינה תדחה מועמדותה של איריס לוונשטיין־לוי למנכ"לות משום אינה רופאה. בתגובה היא צפויה לעתור לבג"ץ

01.08.2016, 08:15 | ספי קרופסקי

משרד הבריאות ונציבות שירות המדינה צפויים להודיע בקרוב למנהלת קרן המחקרים בוולפסון איריס לוונשטיין־לוי שלא תוכל להשתתף במכרז לתפקיד מנהלת בית החולים הממשלתי בחולון, משום שאינה רופאה. בתגובה לוונשטיין־לוי צפויה להגיש עתירה לבג"ץ. התפקיד צפוי להתפנות באוקטובר עם עזיבתו של המנכ"ל ד"ר יצחק ברלוביץ'.

קראו עוד בכלכליסט

איריס לוונשטיין לוי , צילום: אלכס קולומויסקי איריס לוונשטיין לוי | צילום: אלכס קולומויסקי איריס לוונשטיין לוי , צילום: אלכס קולומויסקי

במערכת הבריאות נהוג למנות רופאים לתפקיד מנהלי בתי חולים ציבוריים, למעט במקרים מיוחדים. בהסתדרות הרפואית (הר"י) מתנגדים באופן עקרוני למינוי מנהלים שאינם רופאים לתפקידים בכירים במערכת הבריאות הציבורית, בעיקר בשל החשש מפגיעה במעמדם של הרופאים. במשרד הבריאות ובנציבות העדיפו לא ללכת ראש בראש נגד הר"י, שהבהירה כי תתנגד למינויה של לוונשטיין־לוי, אף במחיר של השבתת המערכת.

חוק פקודת בריאות העם אינו אוסר על מינוי מנהל בית חולים שאינו רופא, כל עוד ימונה לצדו "מנהל רפואי שהוא רופא בעל רישיון, שייעץ בנושאים הרפואיים".

בשבוע שעבר שיגרו עורכי דינה של לוונשטיין־לוי, אריאל שמר וורד גרטל, מכתב שני לשר הבריאות יעקב ליצמן ולנציב שירות המדינה משה דיין בנושא. "מרשתנו מקווה כי העיכוב הרב במתן התשובה מלמד על כוונתכם להשיב לפנייתה בחיוב", כתבו.

"במידה שבכוונתכם לסרב, נבקש כי תמתינו עם פרסום המכרז כשבועיים לאחר מתן התשובה, כך שיעמוד למרשתנו פרק זמן סביר לשקול המשך צעדיה ולנקוט במידת הצורך אמצעים משפטיים עוד בטרם פרסומו". במשרד הבריאות ובנציבות מנסחים בימים אלו תשובה ללוונשטיין־לוי שבה גם היועצים המשפטיים מעורבים, מתוך הבנה כי הנושא צפוי להגיע לערכאה משפטית.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

9 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

לכל התגובות