אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
שופטים ואלופים בצה"ל יחויבו להגיש הצהרת הון כל שש שנים צילום: דובר צה"ל

שופטים ואלופים בצה"ל יחויבו להגיש הצהרת הון כל שש שנים

כיום רק שרים, סגני שרים, חברי כנסת, ראשי רשויות ובכירים בשירות המדינה מחויבים בהגשת הצהרת הון. כעת אישרה ועדת חוקה לקריאה שנייה ושלישית את ההצעה של ח"כ בצלאל סמוטריץ' להרחיב את מי שמחויבים בכך גם לבכירים בצה"ל, במשטרה, בשב"ס ובמערכת המשפט

31.07.2016, 20:54 | עמרי מילמן

ועדת חוקה חוק ומשפט אישרה היום לקריאה שנייה ושלישית את הצעת החוק של ח"כ בצלאל סמוטריץ' (הבית היהודי), שלפיה שופטים, דיינים, קאדים, אלופים בצה"ל, תתי ניצבים במשטרה, וקצינים המשרתים בדרגת תת גונדר בשירות בתי הסוהר, יחויבו להגיש הצהרת הון אחת לשש שנים. כיום החוק מחייב רק שרים, סגני שרים, חברי כנסת, ראשי רשויות וסגניהם, ועובדי מדינה בכירים בהגשת הצהרת הון.

ח"כ בצלאל סמוטריץ ח"כ בצלאל סמוטריץ' עם רה"מ בנימין נתניהו | צילום: תומריקו, אלכס קולומויסקי ח"כ בצלאל סמוטריץ

הצעת החוק המקורית ביקשה להחיל את חובת הגשת הצהרת הון כל ארבע שנים. אולם לאחר משא ומתן בין נציגי השופטים, המשטרה והצבא, יו"ר הוועדה ח"כ ניסן סלומינסקי הביא לפשרה, שלפיה הצהרת ההון תוגש אחת לשש שנים. במקביל אם ההון של אחד הבכירים האמורים בשירות הציבורי יגדל ביותר ממיליון שקל עליו יהיה להגיש הצהרת הון עוד בטרם יחלפו שש שנים. מי שלא יעמוד בהוראות החוק ולא יגיש הצהרת הון יעמוד לדין משמעתי .

הצהרת ההון תחייב את בדיווח על חשבונות עו"ש, פיקדונות, תוכניות חיסכון, מזומנים, ניירות ערך, והשקעות בארץ או בחו"ל, זכויות בנדל"ן, זכויות במטלטלין, החזקות בתאגידים ועוד.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

19 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

19.
ביבי מה אתה עושה, השופטים מקבלי הבקשיש לא
ביבי מה אתה עושה, השופטים מקבלי הבקשיש לא יאהבו את הרעיון הזה. יתפרקו לך תיק כמו שתפרו לנאמן וניסו לתפור לפרידמן. מה אתה חושב שאהרון ברק יכול להסביר מאיפה יש לו מעל עשר דירות? מה יש שופט שלא מקורב לאיזה עו"ד צמרת.. סכנת נפשות ביבי ראה הוזהרת 
Bucket  |  01.08.16
16.
ממש לא. בן הזוג של חמותי יושב ומגרבץ
ממש לא. בן הזוג של חמותי יושב ומגרבץ בבית כבר עשר שנים בזכות הפנסיה התקציבית שקיבלת מצהל (מכונאי רכב שבאזרחות לא היה מגיע לדרגת מברגן משנה) הצליח לקנות בית מפואר, ועוד מתכנן קדימה על הוילה שיקנה עוד שבע שנים. עוד שבע שנים הוא עדיין לא יהיה קרוב לגיל שבו בני התמותה האחרים יוצאים לפנסיה. יש עוד אלפים כמוהו.
Corn  |  31.07.16
לכל התגובות