אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
חוזה של 5 מיליון דולר למגל - תספק מערכות "עיר בטוחה" לחולון צילום: צביקה טישלר

חוזה של 5 מיליון דולר למגל - תספק מערכות "עיר בטוחה" לחולון

הפרויקט יבוצע על פני חמש שנים, כאשר החלק שיבוצע ב-2016 אינו מהותי. מגל נשלטת על ידי קרן פימי, שרכשה את השליטה בה ב-2014

01.08.2016, 18:42 | דרור רייך

חברת מגל מערכות אבטחה, שנמחקה מהמסחר בת"א ב־2012 ונסחרת רק בנאסד"ק, מדווחת למשקיעה כי היא זכתה בחוזה גדול לאספקת פתרון עיר בטוחה כולל (Turnkey) לעיר חולון. הפרויקט יבוצע במהלך חמש השנים הקרובות, ואם יושלם במלואו הוא צפוי להגיע להיקף כולל של כ־5 מיליון דולר. עם זאת החלק שיבוצע ב־2016 אינו מהותי.

קראו עוד בכלכליסט

מגל נמצאת בשליטת קרן פימי (40%) של ישי דווידי מאז נרכשה באוגוסט 2014. פימי רכשה את השליטה בה תמורת 22.6 מיליון דולר. הרכישה עצמה נעשתה לפי מחיר של 3.5 דולרים למניה, דיסקאונט של כ־7% על המחיר יום לפני סגירת העסקה - 3.74 דולרים. 

שווי השוק של מגל עומד כעת על 87 מיליון דולר לעומת שווי שוק של 62 מיליון דולר בעת הרכישה, כך שהקרן מורווחת בלמעלה מ־30% על השקעתה.

מגל פועלת בשלושה מגזרים, פיתוח וייצור מוצרים המשמשים במערכות חכמות להגנה היקפית, בין השאר: חיישנים, מערכות שליטה ובקרה ממוחשבות ותוכנה ייעודית; ביצוע פרויקטים של תכנון ובנייה של מערכי אבטחה היקפית לאתרים רגישים; ופיתוח ומכירה של מערכות להגנת אתרים רגישים מפני מתקפות סייבר.

היא הוקמה בשנת 1965 כחטיבה בתעשייה האווירית. החברה הופרטה ובשנת 1993 הונפקה בנאסד"ק. החברה מעסיקה כיום כ־310 עובדים, מתוכם כ־150 במטה החברה ביהוד והשאר ברחבי העולם בחברות הבנות בקנדה, בארה"ב ומדינות נוספות באירופה ודרום אמריקה.

בשנת 2010 היתה החברה בקרב שליטה כאשר שלוש קרנות אמריקאיות ביקשו להדיח את מנכ"ל החברה, כמו גם את יו"ר החברה, יעקב פרי, אולם בסופו של דבר נותר אז פרי בראש החברה.

ישי דוידי, צילום: עמית שעל ישי דוידי | צילום: עמית שעל ישי דוידי, צילום: עמית שעל

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות