אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
פימי מוכרת את אחזקותיה בגבעון תמורת 200 מיליון שקל צילום: youtube

פימי מוכרת את אחזקותיה בגבעון תמורת 200 מיליון שקל

הרוכשת: חברת וויפרו ההודית. פימי רכשה 70% מחברת גבעון, המייצרת מוצרים לקווי ייצור של מטוסים, בשנת 2008 תמורת 70 מיליון שקל

01.08.2016, 19:36 | גולן חזני

קרן פימי הודיעה היום על מכירת אחזקותיה בחברת גבעון (70%) לחברת וויפרו הנדסת תשתיות (Wipro) ההודית.

קראו עוד בכלכליסט

פימי המנוהלת ע"י ישי דוידי רכשה את גבעון בשנת 2008 תמורת 70 מיליון שקל, ביצעה השבחה של החברה כולל הרחבת המפעל בקרית-ביאליק ורכישה של חברה מסיאטל תמורת 6 מיליון דולר. את המהלך הוביל גילון בק, שותף בכיר בפימי, ורונן גבעון. סכום העסקה לא נמסר אולם ל"כלכליסט" נודע כי מדובר בכ-50 מיליון דולר (כ-200 מיליון שקל).

גבעון מספקת מוצרים ישירות לקווי ההרכבה של יצרני מטוסים. וויפרו היא קונצרן הודי ענק המעסיק מאות אלפי עובדים. לקונצרן חטיבה תעשייתית המתמחה בהידראוליקה ובתעופה.

בק אמר היום כי  "גבעון נמכרת כאשר החברה מצויה בתנופת צמיחה, עם הנהלה חזקה. עם הרכישה על ידי וויפרו, ייפתחו בפני החברה אפשרויות צמיחה רבות מול התעשייה ההודית ורכישות הגומלין. פימי ממשיכה לפעול לרכישת חברות והשבחתן".

גבעון נוסדה בשנת 1970 על-ידי חיים גבעון ורונן גבעון. החברה עוסקת בפיתוח, ייצור ושיווק של מוצרים מדויקים עבור תעשיית התעופה, בעיקר מוצרים מטיטניום.

לחברה קווי תהליכים, המאפשרים אספקת מוצרים ישירות לקווי ההרכבה של המטוסים, וכוללים את כל שלבי הייצור והפיתוח הנדרשים. לחברה שני אתרי ייצור בישראל, ומפעל חדש בסיאטל, ארה"ב. בחברה מועסקים 270 עובדים.

הודו - מעצמת תעופה בהתהוות

דודו קינן, מנכ"ל השלוחה ההודית של פירמת הייעוץ BDO זיו האפט הוסיף, כי כיום נמצאים בתהליך לפחות חמש עסקאות רכישה של חברות טכנולוגיה ישראליות ע"י חברות הודיות. "הודו הופכת להיות מרכז עולמי בתחומי התעופה והטכנולוגיה. חברות ישראליות אשר נהנות מיכולות מתקדמות מביאות לרוכשים ההודיים אפשרות למנף את הטכנולוגיה ולהגיע לשווקים במהירות רבה יותר". הסנונית הראשונה היתה רכישת פאנאיה על ידי אינפוסיס בתחילת שנה שעברה, עסקה זו יצרה עניין בקרב שורה ארוכה של חברות הודיות לרכוש פעילות בישראל.

ישי דוידי, צילום: צביקה טישלר ישי דוידי | צילום: צביקה טישלר ישי דוידי, צילום: צביקה טישלר

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות