אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
רשות ההגבלים פרסמה דו"ח נגד החלטת משרד הכלכלה להעניק לתנובה פטור ממכס ליבוא בשר טרי

רשות ההגבלים פרסמה דו"ח נגד החלטת משרד הכלכלה להעניק לתנובה פטור ממכס ליבוא בשר טרי

ברשות ההגבלים טוענים עוד כי היבואנים החדשים שנכנסו לשוק תלויים באופן כמעט מוחלט במכסות יבוא פטורות ממכס, ולכן יש להמשיך ולתמוך בהם

02.08.2016, 08:59 | נורית קדוש
רשות ההגבלים מבקרת את משרד הכלכלה על החלטתו להעניק לתנובה מכסה פטורה ממכס ליבוא בשר טרי: "מכסות ליבוא בשר בקר טרי הן משאב במחסור, ומבחינה תחרותית קיימת עדיפות מובהקת להקצאת מכסות לשחקנים שאינם דומיננטיים בייצור מקומי של בשר טרי, שכן לשחקנים אלה תמריץ חזק להתחרות בתנובה ובדאבח על ידי שיווק בשר טרי מיובא", כתבה הרשות בדו"ח שלה. הדו"ח מתפרסם כשבוע לאחר שמשרד הכלכלה חילק לתנובה מכסה פטורה ממכס ליבוא בשר טרי, בניגוד לעמדת הרשות.

קראו עוד בכלכליסט

ברשות ההגבלים טוענים עוד כי היבואנים החדשים שנכנסו לשוק תלויים באופן כמעט מוחלט במכסות יבוא פטורות ממכס, ולכן יש להמשיך ולתמוך בהם: "יש חשיבות לאפשר ליבואנים אשר החלו לייבא בשר טרי לבסס את מעמדם בשוק ולפתח יחסי עבודה יציבים עם בתי מטבחיים במדינות המקור ועם קמעונאים בישראל". בנוסף נטען כי רציפות אספקה היא קריטריון משמעותי בעיני הקמעונאים בבחירת ספקי בשר טרי, וליצרנים המקומיים הדומיננטיים יש בו יתרון מובנה.

הרשות ציינה כי יש להימנע בשלב זה מהקצאת מכסות ליבוא בשר בקר טרי בפטור ממכס לתנובה ולדאבח, ולשוב ולבחון נושא זה בעתיד, אם וכאשר יתבססו יבואנים משמעותיים בענף.

בשר של תנובה. "יש לתמרץ את מתחרים", צילום: רפי דלויה בשר של תנובה. "יש לתמרץ את מתחרים" | צילום: רפי דלויה בשר של תנובה. "יש לתמרץ את מתחרים", צילום: רפי דלויה

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות