אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
המשטרה: נמצאו מסמכים מזויפים באייפון של אור צילום: עמית שעל

בלעדי לכלכליסט

המשטרה: נמצאו מסמכים מזויפים באייפון של אור

החוקרים מצאו בטלפון הנייד של יזמת הנדל"ן קבצים של מסמכים החשודים כמזויפים; אתמול הורה בית המשפט על פירוק כל החברות של אור, שגירעונן המצטבר נאמד ב־100 מיליון שקל; השופט איתן אורנשטיין קבע כי נמצאו כשלים בדו"חות ובהתנהלות הכספית של החברות; נגד אור הוצאו גם צו כינוס נכסים אישי וצו עיכוב יציאה מהארץ

02.08.2016, 06:46 | תומר גנון
התפתחות בחקירה שמנהלת המשטרה נגד ענבל אור בחשד למרמת משקיעים והלבנת הון. ל”כלכליסט” נודע כי חוקרי מפלג הונאה של מחוז תל אביב איתרו לאחרונה באייפון 6 שהחרימו מאור תמונות של מסמכים שעל פי החשד זויפו על ידי יזמת הנדל"ן.

קראו עוד בכלכליסט

החשד החדש, שלפיו אור השתמשה לכאורה במסמכים מזויפים, התעורר בסוף מאי בעקבות תלונה שהוגשה למשטרה. המתלונן הציג לחוקרים מסמכים שונים שלטענתו זויפו על ידי אור והוצגו לו. בחיפוש שנערך בטלפון הנייד שלו לא נמצאו ראיות התואמות את המסמכים, ועל כן ערכו החוקרים חיפוש בנייד של אור שהחרימו עם פתיחת החקירה נגדה באפריל. במהלך החיפוש נמצאו בנייד של אור שלושה קבצי תמונות התואמים לכאורה את עדותו של המתלונן על מסמכים מזויפים שהוצגו לו.

עוד חקירה לאוסף

חקירת המשטרה נגד אור, המיוצגת על ידי עו"ד בני כץ, מתנהלת במקביל לחקירה פלילית נוספת נגדה שמנהלת מחלקת חקירות מכס ומע"מ ירושלים ברשות המסים. אור חשודה בהוצאת חשבוניות כוזבות ובהעלמת מס מעסקאות בהיקף של עשרות מיליוני שקלים בחברות שבשליטתה. היקף המס שהעלימה לכאורה — תשלומי מע"מ שלא ניכתה מהכספים שהעבירו לה הרוכשים והיו צריכים לעבור לקופת המדינה — עומד על כ־17 מיליון שקל.

הן חקירת המשטרה והן חקירת רשות המסים, שמלוות על ידי פרקליטות מחוז ת"א (מיסוי וכלכלה), נמצאות בישורת האחרונה. תיקי החקירה צפויים לעבור בקרוב לפרקליטות על מנת שתכריע אם נאספו די ראיות המצדיקות הגשת כתב אישום בשתי הפרשיות — המס ומרמת המשקיעים — שאליה כאמור הצטרף לאחרונה גם החשד לשימוש במסמכים מזויפים.

ענבל אור בבית המשפט, צילום: עמית שעל ענבל אור בבית המשפט | צילום: עמית שעל ענבל אור בבית המשפט, צילום: עמית שעל

 

"ראיות כבדות משקל"

על פי גורם המקורב לפרשה, במסגרת חקירת רשות המסים שנפתחה נגד אור בחודש פברואר השנה נאספו נגדה ראיות "כבדות משקל". עם פתיחת החקירה נערך חיפוש בביתה של אור בת"א, וכן במשרדי החברות שהיו בבעלותה במגדלי עזריאלי, והוחרמו מסמכים רבים וכן חומרי מחשב. אור נעצרה ונחקרה באזהרה בחשד לעבירות על חוק המע"מ, שיבוש הליכי חקירה והשמדת ראיות. שופט בימ”ש השלום בירושלים דוד שאול גבאי ריכטר שחרר אותה למעצר בית של שבועיים לאחר שהפקידה ערבות כספית. עם אור נעצר גם סמנכ"ל הכספים בחברות שבשליטתה דרור גלעדי. הוא חשוד כי סייע בהעלמת העסקאות ובהוצאת החשבוניות הכוזבות, שכן במסגרת תפקידו כסמנכ"ל הכספים הוא אחראי, בין היתר, על הדיווח לרשות המסים.

אור חייבת בסך הכל כ־20 מיליון שקל לרשות המסים - כ־17 מיליון שקל למע"מ וכ־3 מיליון שקל למס הכנסה. חובותיה של אור למע"מ עומדים במרכזה של החקירה הפלילית נגדה. רשות המסים קיבלה באפריל צו בית משפט להקפאת נכסים הרשומים על שמה של אור — קרקעות ודירות. זאת על מנת להבטיח כי תשלום המס המלא יגיע לרשות המסים בטרם שאר הנושים יקבלו כספים מקופת הפירוק בהליך האזרחי.

מטעם אור לא התקבלה תגובה עד מועד סגירת הגיליון.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות