אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אורנשטיין מנצל את הבמה במשפט ענבל אור: "יש להסדיר את נושא קבוצות הרכישה" צילום: שאול גולן

אורנשטיין מנצל את הבמה במשפט ענבל אור: "יש להסדיר את נושא קבוצות הרכישה"

השופט שפסק כי קבוצת אור תלך לפירוק אתמול כתב: "מסקנה חשובה שמתבקשת מנסיבות המקרה היא שטוב יעשה המחוקק אם יתערב בהסדרת עניינן של קבוצות רכישה ועל מנת שתופעות מעין אלה לא תחזורנה על עצמן"

02.08.2016, 06:47 | תומר גנון
השופט איתן אורנשטיין ניצל אתמול את פסק הדין שנתן - שלפיו קבוצת החברות שבשליטת ענבל אור תפורק - כדי לקרוא לנבחרי הציבור לקדם חקיקה שתסדיר את פעולות קבוצות הרכישה. כשליו הרבים של העולם הזה, שאור נחשבה עד לחודשים האחרונים ל"מלכה" שלו, נחשפו לאורך ההליך המשפטי בעניינה.

קראו עוד בכלכליסט

"מסקנה חשובה שמתבקשת מנסיבות המקרה היא שטוב יעשה המחוקק אם יתערב בהסדרת עניינן של קבוצות רכישה ועל מנת שתופעות מעין אלה לא תחזורנה על עצמן", כתב אורנשטיין. "כוונתי בין היתר לכך שכספי פרויקט יופקדו בנאמנות וייקבע מנגנון שיבטיח שהכספים ישמשו רק לצרכיו של אותו פרויקט, ולא ניתן יהיה לעשות בהם שימוש למטרות אחרות".

"עוד יש להבטיח שכל עוד לא נרכשה הקרקע - מושא הפרויקט - ניתן יהיה להשיב את כספי חברי קבוצת הרכישה שיופקדו עד אז בחשבון נאמנות", הוסיף השופט. "עניין נוסף שיש לתת עליו את הדעת הוא זהות מארגן קבוצת הרכישה, או היזם של הקבוצה, שכן יש לבחון את כישוריו, יכולותיו לשמש ככזה, לצד מהימנותו".

"ער אני לכך שמנגנוני פיקוח כאמור כרוכים מן הסתם בעלויות שאותן רוצים לחסוך במסגרת התארגנות קבוצת רכישה", סיכם אורנשטיין. "אך ההפסד הצפוי עלול לעלות על הרווח במקרים רבים".

ענבל אור. להסיק מסקנות מהמקרה, צילום: עמית שעל ענבל אור. להסיק מסקנות מהמקרה | צילום: עמית שעל ענבל אור. להסיק מסקנות מהמקרה, צילום: עמית שעל

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות