אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
סופית: בוטלה חובת לימודי הליבה במוסדות חרדיים כתנאי לקבלת תקציבים צילום: חיים צח

סופית: בוטלה חובת לימודי הליבה במוסדות חרדיים כתנאי לקבלת תקציבים

מליאת הכנסת אישרה הלילה בקריאה שנייה ושלישית את החוק המבטל את חובת לימודי המקצועות אנגלית, מתמטיקה ומדעים במוסדות הפטורים ממילוי התנאים הכלליים של מערכת החינוך

02.08.2016, 08:56 | ספי קרופסקי
מליאת הכנסת אישרה הלילה בקריאה שנייה ושלישית את החוק המבטל את חוק לימודי הליבה, שלפיו תקצוב מוסדות הפטור החרדיים מותנה בלימודי אנגלית, מתמטיקה ומדעים.

קראו עוד בכלכליסט

הצעת החוק הממשלתית לבטל את החוק, שהופצה לפני כשבוע וחצי בידי משרד החינוך, היא למעשה יישום של אחד מסעיפי ההסכם הקואליציוני בין ראש הממשלה בנימין נתניהו לאנשי יהדות התורה. ביהדות התורה ביקשו להבטיח כי החוק שנחקק בשנת 2013 על ידי יו"ר עתיד יאיר לפיד ושר החינוך הקודם שי פירון יתפוגג לחלוטין.

החוק של לפיד ופירון קבע כי כל מוסד חינוך בישראל חייב ללמד לפחות 10 שעות לימוד שבועיות בתחומי הליבה, כאשר תקצובו של כל מוסד שלא עמד בתכונית היה אמור לרדת מהיקף של 55% ממוסד חינוך ממלכתי ל־30% בלבד. יישומו של החוק נקבע במקור רק לשנת 2018, אך תזכיר החוק לביטולו עובר בהליך בזק, שכן עם פרסמו ניתן פרק זמן של עשרה ימים בלבד להערות.

המשמעות היא כי מוסדות הפטור - מוסדות חינוך שהוכרו כפטורים ממילוי התנאים הכללים של מערכת החינוך ובהם לומדים כעשירית מהתלמידים החרדים - יתוקצבו מבלי ללמד מקצועות ליבה.

מליאת הכנסת, צילום: אמיל סלמן מליאת הכנסת | צילום: אמיל סלמן מליאת הכנסת, צילום: אמיל סלמן

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות10 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

8.
גם בתפוצה חיים דתיים. אני למדתי עוד בשנות
גם בתפוצה חיים דתיים. אני למדתי עוד בשנות השישים של המאה הקודמת בחב"ד בצפון אמריקה ויום הלימודים הארוך התחלק לשניים, חצי למודי חול וחצי קודש. אתה לא מקבל אישור להפעלת בית ספר באם אין לימודי ליבה. רק מדינה המנוהלת בטמטום כמו פה מסכימים לבטל לימודי ליבה. מה זאת אומרת אי אפשר לחייב ילדים ללמוד לימודי ליבה. למה אני חייב לעמוד ברמזור אדום, לשלם מס הכנסה, מע"מ לוהציא ת"ז, להתגייס לצבא ולמילואים. רק מדינה של מתקרנפים נותנים לזה יד. זה מה שקורה שהשאיפה להישאר בשלטון מאפילה על טובת המדינה. יום טוב לאזרחי ישראל
Magnet  |  02.08.16
7.
תביעה ייצוגית! אין גוף שגורם כל כך הרבה
תביעה ייצוגית! אין גוף שגורם כל כך הרבה נזק לבוחריו כמו המפלגות החרדיות: החכים החרדים מעוניינים להמשיך ולטפח ציבור בור ועני שיימשיךלבחור בהם שיימשיכו לדכא אותו. (ממש כמו החכים ברשימות הערביות) כל מי שלומד היום במוסדות הלימוד החרדים ולא ילמד מדעים, מתמטיקה ואנגלית. יגישו תביעה ייצוגית נגד כלאחד ואחת  מחברי הכנסת שהצביע בעד ודן אותם לחיי עוני ובורות!
Clover  |  02.08.16
לכל התגובות