אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הלמן אלדובי בדרך לבורסה - יתמזג עם סוהו נדל"ן של ערן מיטל צילום: יח"צ

הלמן אלדובי בדרך לבורסה - יתמזג עם סוהו נדל"ן של ערן מיטל

המטרה העיקרית במיזוג היא לגייס הון ולהנזיל את אחזקות הבעלים - הדס ארזים של משפחת יזרעאל, רוני הלמן, אורי אלדובי ופיטר פרידמן

02.08.2016, 09:50 | רחלי בינדמן

הלמן אלדובי בדרך לבורסה - בית ההשקעות בניהולו של רמי דרור יתמזג עם החברה הבורסאית סוהו נדל"ן של ערן מיטל. כך הודיעה היום (ג') החברה. לסוהו נדל"ן יש כיום הפעילות בתחום הנדל"ן באירופה, וזו תישאר לצד בית ההשקעות בשלב זה.

קראו עוד בכלכליסט

המטרה העיקרית במהלך מבחינת בית ההשקעות היא לנצל את הפלטפורמה של חברה ציבורית קיימת במקום לצאת להנפקה - וזאת על מנת לגייס הון או להכניס שותף בעתיד. המהלך נועד לנצל את הפלטפורמה הבורסאית לגיוס הון לצורך הרחבת הפעילות.

הלמן אלדובי מוחזקת ב-50% על ידי הדס ארזים שבבעלות משפחת יזרעאל וביתרה על ידי רוני הלמן ואורי הלדובי (25%) ופיטר פרידמן (25%).

שוויו של בית ההשקעות טרם נקבע לצורך העסקה ועדיין אין הערכת שווי לכל הפעילות. הערכת השווי של פעילות הגמל, הפעילות המרכזית של הלמן אלדובי, עומד על כ-220 מיליון שקל (על בסיס השווי בספרים).

הלמן אלדובי מנהל פעילות גמל, פנסיה, ניהול תיקים וקרנות נאמנות. מדובר בגוף שכבר מדווח לבורסה שכן בית ההשקעות גייס חוב ב-2014. בשוק נסחר אג"ח של הלמן אלדובי בהיקף של 130 מיליון שקל (החוב נטו עומד על 80 מיליון שקל כיוון שיש מזומן בקופה).

בהלמן אלדובי בוחנים מהלכים עסקיים שדורשים הון. אתמול דווח כי בית ההשקעות זכה במכרז פנסיית ברירת המחדל של משרד האוצר. בחברת ניהול התיקים והקרנות מנהלים 1.5 מיליארד שקל. בגמל מנהל בית ההשקעות 12 מיליארד שקל. לא מן הנמנע כי הלמן יפעל להתמזג עם בית השקעות אחר.

מימין: אורי אלדובי, יו"ר הלמן אלדובי ורמי דרור, מנכ"ל הלמן אלדובי, צילום: יח"צ מימין: אורי אלדובי, יו"ר הלמן אלדובי ורמי דרור, מנכ"ל הלמן אלדובי | צילום: יח"צ מימין: אורי אלדובי, יו"ר הלמן אלדובי ורמי דרור, מנכ"ל הלמן אלדובי, צילום: יח"צ

רמי דרור, מנכ"ל הלמן אלדובי: "הפיכת בית ההשקעות לציבורי הינה נדבך חשוב נוסף באסטרטגיית הצמיחה שלנו ומהווה את אחד היעדים המרכזיים שהצבנו לעצמנו. אנו בוחנים לא מעט הזדמנויות עסקיות ובאמצעות הפיכת בית ההשקעות לציבורי עסקה זו ממצבת אותנו בעמדת זינוק מצוינת להרחבת פעילותו של בית ההשקעות. בית ההשקעות פועל ממילא כגוף ציבורי מפוקח ולפיכך הפיכתו לציבורי הוא מהלך מתבקש שיאפשר לבית ההשקעות ליהנות מהיתרונות הגלומים בחברה נסחרת בבורסה. זאת לאור היעדים העסקיים וההזדמנויות העומדים בפנינו היום".

בהתייחס להחלטה על שיתוף פעולה עם סוהו נדל"ן, דרור אומר כי שיתוף הפעולה ייצר "ערך אסטרטגי ממשי לצדדים, בין השאר, לאור זהות בעלי המניות של סוהו, ההנהלה ומבנה ההון שלה".

ערן מיטל: "באמצעות העסקה סוהו תוכל לבצע קפיצת מדרגה משמעותית ובכוונתי לייצר עסקה מצויינת לבעלי המניות. קיבלנו החלטה לבחון אפשרות לחבור לשותף מרכזי בשוק ההון ויחד איתו לייצר פלטפורמת השקעות משמעותית בענף שתדע לנצל את ההזדמנויות שקיימות בשוק המקומי והבינלאומי. אני מאמין שהעסקה תאפשר לחברה המשותפת לייצר ערך מוסף משמעותי למשקיעים ולבעלי המניות שלה".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות