אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ניגרי נעצר בשל הונאת מיילים בהיקף של 60 מיליון דולר צילום: שאטרסטוק

ניגרי נעצר בשל הונאת מיילים בהיקף של 60 מיליון דולר

ההונאה התבצעה באמצעות שליחת הודעות כוזבות לקונים עם הוראת תשלום עם פרטי חשבון בנק שבשליטת הרשת, בה עבדו כ-40 איש. הרשת חדרה לחשבונות מייל של חברות קטנות ובינוניות בארה"ב, אוסטרליה, קנדה, הודו, מלזיה, רומניה, דרום אפריקה ותאילנד

02.08.2016, 11:12 | שירות כלכליסט

ניגרי שחשוד בלקיחה במרמה של 60 מיליון דולר מחברות עסקיות ברחבי העולם באמצעות הונאת מיילים, נעצר לאחר חקירה בת מספר חודשים, כך מסרו אתמול אינטרפול וסוכנות ההונאה של ניגריה.

מאחת מהחברות הצליח החשוד לגבות 15.4 מיליון דולר, נמסר בהצהרה.

כמו כן, מסרו הרשויות המעורבות כי המנהיג של רשת ההונאה העולמית, שזוהה רק כאדם בן 40 בשם מייק, נעצר ביחד עם שותפו בן ה-38 בעיר פורט הארקורט ביוני. השותף שוחרר בערבות, מה שמעיד על כך שלמשטרה עדיין אין די הוכחות לאשמתו כדי להאשימו בבית משפט.

אילוסטרציה, צילום: שאטרסטוק אילוסטרציה | צילום: שאטרסטוק אילוסטרציה, צילום: שאטרסטוק

האדם הנאשם בניהול הרשת שחדרה לחשבונות מייל של חברות קטנות ובינוניות במדינות כגון ארה"ב, אוסטרליה, קנדה, הודו, מלזיה, רומניה, דרום אפריקה ותאילנד, בין השאר. אולם בהודעה הרשמית לא נמסרו שמותיהן של החברות.

ברשת עבדו כ-40 איש בניגריה, במלזיה ובדרום אפריקה, שסיפקו זודנה וניהלו את ההונאות. כמו כן הפעילה הרשת קשרי הלבנת הון בסין, באירופה ובארצות הברית שסיפקו פרטי חשבונות בנק ששימשו בהונאה.

ההונאה התבצעה באמצעות שליחת הודעות כוזבות לקונים עם הוראת תשלום עם פרטי חשבון בנק שבשליטת הרשת. כמו כן, נהגו חברי הרשת להשתלט על חשבונות דוא"ל של מנהלים בכירים ודרכם לשלוח בקשות להעברות כספים למחלקות החשבונות של החברה. הכספים הגיעו לחשבונות שבשליטת הרשת.

פשיעה מסוג זה "היא איום ההולך וגדל, ועשרות אלפי חברות נפלו קורבן להונאות אלו בשנים האחרונות. הציבור, ובייחוד בעלי עסקים, צריכים לשמור על ערנות נוכח הונאות סייבר כגון אלו", אמר נובורו נקאטיני, ראש יחידת החדשנות באינטרפול .

ניגריה ידועה לשמצה בשל ריבוי הונאות האינטרנט שבה. משגרירות ארה"ב נמסר כי מגיעים אליה עשרות בקשות עזרה מאמריקאים השוהים במדינה שנפלו קורבן להונאות ברשת.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות