אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
טושיבה משיקה את Mobile Zero Client: מחשב כשירות ענן צילום: טושיבה

טושיבה משיקה את Mobile Zero Client: מחשב כשירות ענן

פתרון המחשוב של החברה היפנית לארגונים פועל כטרמינל מקומי ללא כונן או מערכת הפעלה. המידע כולו נשמר על הענן בסביבה מאובטחת וזמין למשתמשים מכל מקום

02.08.2016, 11:35 | רפאל קאהאן
ענקית הטכנולוגיה היפנית הודיעה היום (ג') על השקת פתרון מחשוב חדש לארגונים ועסקים בשם מובייל קליינט זירו. הפתרון מבוסס על מחשב נייד ללא מערכת הפעלה או כונן. המחשב פועל על ידי התחברות למערכת הענן של טושיבה, כאשר הלקוח מפעיל אותו כטרמינל והמידע לא נשמר באופן מקומי.

קראו עוד בכלכליסט

טושיבה מציעה את הפיתרון בעיקר כתשובה לארגונים או עסקים שמחפשים דרך להגן על המידע שלהם. היתרון ברור: מכיוון שאין מידע או כונן מקומי, כל המידע נשמר באופן מרוחק וכך גם אם הנייד נגנב או נהרס הוא לא מעמיד בסכנה את המידע של הלקוח.

גניבת המחשב לא מעמידה את הלקוח בסכנה, צילום: טושיבה גניבת המחשב לא מעמידה את הלקוח בסכנה | צילום: טושיבה גניבת המחשב לא מעמידה את הלקוח בסכנה, צילום: טושיבה

בשיחה עם "כלכליסט" מסרה החברה שהפתרון כבר עורר עניין בקרב ארגונים ממשלתיים ובטחוניים והיא צפויה להשיק בקרוב תכנית פיילוט. ״מחשב״ ה-TMZC נראה מבחוץ כמחשב נייד לכל דבר, אך הוא אינו מכיל דיסק קשיח או מערכת הפעלה.

עם הדלקתו המחשב מתחבר לרשת האלחוטית הזמינה ומאפשר למשתמשים לגשת לכל המידע האישי והארגוני שלהם, בלא כל קשר למיקומם הגיאוגרפי. המידע האישי ופונקציות תפעוליות שונות זמינים למשתמש בסביבת ענן מאובטחת. TMZC מציע ללקוחות מחשוב בלא להשאיר כל טביעת אצבע דיגיטלית, כמו גם הליך התקנה פשוט, תודות לתאימות של המערכת עם תשתיות ה­IT הקיימות כבר בארגון.

עוד יתרון של המערכת נעוץ במודל התמחור שלה. החברה לא רוכשת את המחשב אלא משלמת דמי מנוי חודשיים בהתאם לכמות המשתמשים. המחשב עצמו ניתן להחלפה בהתאם לצרכי הלקוח. הפעלת המחשב מתבססת על BIOS מתוצרת טושיבה שיודע להתחבר לענן ולמשוך את מערכת ההפעלה מרחוק.

המערכת עדיין לא מציעה זיהוי ביומטרי מבוסס מצלמה, למשל, אך לדברי טושיבה, הדבר צפוי להתאפשר בקרוב. המערכת עצמה עובדת דרך שירות הענן של מיקרוסופט וניתנת להפעלה ביחד עם מערכות של Citrix ו-VMware. בשלב הראשון המחשבים שיוצעו יתבססו על דגמי לפטופים של טושיבה כגון ה-Z40, אך אין מניעה שבהמשך החברה גם תציע פתרונות ייעודיים ודקים בהרבה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות