אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ביה"ד: שלמה ביטוח פגעה בהתארגנות עובדים ותשלם להסתדרות חצי מיליון שקל באדיבות: דוברות ההסתדרות

ביה"ד: שלמה ביטוח פגעה בהתארגנות עובדים ותשלם להסתדרות חצי מיליון שקל

בית הדין האזור לעבודה בתל אביב מתח ביקורת על התנהלות החברה שפעלה לטרפד את התארגנות העובדים תחת ההסתדרות. יו"ר ההסתדרות, אבי ניסנקורן: "החלטת בית הדין היא אמירה חברתית ראשונה במעלה ואיתות חשוב לכל מעסיק שמנסה לפגוע במימוש זכות ההתארגנות"

02.08.2016, 13:10 | שירות כלכליסט

חברת שלמה ביטוח פגעה בהתארגנות העובדים ותחויב לשלם פיצוי בגובה חצי מיליון שקל להסתדרות על מעשיה, כך קבע היום (ב') בית הדין האזורי לעבודה בתל-אביב. פסק הדין ניתן בהמשך לבקשה שהגישה ההסתדרות באמצעות עורכת הדין איריס ורדי, ראש הלשכה המשפטית של האגף לאיגוד מקצועי בהסתדרות, ועורכות הדין מאיה צחור אבירם וסיון רדיאן מהלשכה המשפטית.

קראו עוד בכלכליסט

בית הדין קיבל את כל טענות ההסתדרות ומתח בפסק הדין ביקורת על התנהלות החברה: "עדות המנכ"ל מבטאת באופן חד משמעי את יחסה של המשיבה להתארגנות, את רצונה בסיכול ההתארגנות בכל דרך שהיא ואת כוונתה לבוא בחשבון עם העובדים המתארגנים".

אבי ניסנקורן, יו"ר ההסתדרות: "חברתית ראשונה במעלה שיש בה איתות חשוב לכל מעסיק שבוחר לא לכבד את החוק ולנסות לפגוע במימוש זכות ההתארגנות של העובדים", צילום: עמית שאבי אבי ניסנקורן, יו"ר ההסתדרות: "חברתית ראשונה במעלה שיש בה איתות חשוב לכל מעסיק שבוחר לא לכבד את החוק ולנסות לפגוע במימוש זכות ההתארגנות של העובדים" | צילום: עמית שאבי אבי ניסנקורן, יו"ר ההסתדרות: "חברתית ראשונה במעלה שיש בה איתות חשוב לכל מעסיק שבוחר לא לכבד את החוק ולנסות לפגוע במימוש זכות ההתארגנות של העובדים", צילום: עמית שאבי

עוד נכתב כי: "המשיבה נקטה בפעולות שונות כדי לפגוע בהתארגנות הן במחדלה להכיר ביציגות סמוך למועד קבלת ההודעה על הצטרפות של למעלה משליש עובדיה, הן בהפעלת לחצים על עובדים לבטל את חברותם במשיבה, הן במתן לגיטימציה לפעולות נגד ההתארגנות, הן בהקשחת נהלים ושינויים בתנאי העבודה, הן בהכנת רשימות עובדים החברים בהסתדרות ומניעת כניסתם לעבודה".

יו"ר ההסתדרות, אבי ניסנקורן, אמר היום כי: "החלטת בית הדין משקפת אמירה חברתית ראשונה במעלה שיש בה איתות חשוב לכל מעסיק שבוחר לא לכבד את החוק ולנסות לפגוע במימוש זכות ההתארגנות של העובדים".

משלמה ביטוח נמסר: "החברה מכבדת את החלטת בית המשפט. נלמד את פסק הדין ונשקול את המשך צעדינו בהתאם".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

12 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

12.
ניסקורסין יא אפס. לא ראינו אותך פוצה פה
ניסקורסין יא אפס. לא ראינו אותך פוצה פה כשכחלון העלה מיסים על הפקדות המעסיק לפנסיה לפני כחצי שנה ומאז אנו מפסידים מאות ש"ח בכל חודש בגללו. לא שמענו אותך פוצה פה כשכחלון החליט להעלות מיסים על הפיצויים. לא שמענו אותך פוצה פה כשכחלון החליט לשנות את מדרגות המס, כך שחלק מהעובדים ישלמו יותר מס הכנסה. לא שמענו אותך פוצה פה כשכחלון החליט להעלות את מס הייסף. עלק "דואג לעובדים". פרצופך האמיתי התגלה לעיניי כל.
Bowtie  |  03.08.16
לכל התגובות