אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
חיפה: אושרה התוכנית שתהפוך את נמל חיפה לאזור תיירות הדמיה: עמי שנער - אמיר מן אדריכלים

חיפה: אושרה התוכנית שתהפוך את נמל חיפה לאזור תיירות

התוכנית, שאושרה ע"י המועצה הארצית לתכנון ובנייה, תכלול גם מתחם מגורים ובו מאות יחידות דיור; הנגישות לים תתאפשר בזכות שיקוע מסילת הרכבת

02.08.2016, 15:12 | דותן לוי

המועצה הארצית לתכנון ובנייה אישרה היום (ג') את התוכנית לפיתוח חזית ים עירונית בחיפה בחלקו המערבי של נמל חיפה.

קראו עוד בכלכליסט

מדובר בתוכנית פיתוח של חזית ים עירונית ראשית בחיפה, שתהווה מוקד למבקרים ותכלול מרכזי תיירות, בילוי, מסחר, פנאי ונופש. בין השימושים שמתוכננים במקום: בתי קפה מסעדות טיילות, מסחר ומגורים אשר יגדילו את היקף המועסקים בעיר בעשרות אלפים.

מקדש הבהאים בחיפה, באדיבות המרכז הבהאי העולמי מקדש הבהאים בחיפה | באדיבות המרכז הבהאי העולמי מקדש הבהאים בחיפה, באדיבות המרכז הבהאי העולמי

התוכנית יוצרת חיבור בין העיר לחוף הים באזור שהיה סגור לציבור במשך שנים רבות בשל חציצה שנוצרה על ידי רכבת ישראל, וכן היא מאפשרת שימושים עירוניים בנמל. החיבור בין העיר לים יתאפשר הודות לחלקים בתוכנית שיוחדו לשיקוע המסילה בקטע המרכזי בין בית המכס ועד כיכר בן גוריון. שיקוע המסילה יסיר את החיץ הקיים בין העיר לים ויאפשר "שער כניסה" להולכי רגל מקצה שדרות בן-גוריון, המהוה את ציר התיירות הראשי של העיר.

הדמיית התוכנית החדשה,  הדמיה: עמי שנער - אמיר מן אדריכלים הדמיית התוכנית החדשה | הדמיה: עמי שנער - אמיר מן אדריכלים הדמיית התוכנית החדשה,  הדמיה: עמי שנער - אמיר מן אדריכלים

בנוסף לאזורי התיירות יוקמו 500 יח"ד מעל חניון ציבורי שיוקם בצמוד לאזור "אל-עתיקה". בעירייה מעריכים כי תוספת יחידות הדיור תחזק את האזור ותיצור תמריץ להתחדשות עירונית באזורים סמוכים.

עוד כוללת התוכנית שטחים פתוחים לציבור הרחב, טיילת חוף, כיכרות וכן רחבות המתחברות למרקם העירוני הגובל. המבנים הקיימים בנמל אשר שימשו בעבר כמחסנים ישוקמו ויוסבו לבתי מסחר, בילוי ושטחי ומוקדי תרבות. בנוסף יוקמו מבנים חדשים, נמוכים, בעלי אופי "נמלי" רב תכליתיים.

ראש עיריית חיפה יונה יהב: "עם השלמת התוכנית נהנה כולנו משדרת תיירות חדשה שתחילתה בטיילת לואי שעל הר הכרמל המשכה בגנים הבהאים וסופה בנמל שיפתח את שעריו לציבור הרחב".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות19 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

19.
יהב שכח לציין שמערב הנמל שייך לעובדי הנמל
יהב שכח לציין שמערב הנמל שייך לעובדי הנמל מתוקף הסכמה עם נתניהו ולמעשה תכנית זאת לא תוכל לצאת אל הפועל בעשורים הקרובים (עד פקיעת ההסכם). לעובדי הנמל אין שום אינטרס לוותר על זכותם זו בגלל בניית הנמל החדש שפוגע במטה לחמם כי מתחרה בהם, לכן כל התכנית היא שרטוטי נייר חסרי משמעות, אבל תורמים לתדמית של יהב למי שלא מכיר את יהב והעובדות. האמת הערומה היא שצעירים נוטשים את העיר ומגיעים לכאן פנסיונרים שלא בדיוק מפחדים מזיהום כי עד שיפגע בהם הזיהום ממילא ימותו...  אז יהב עושה כל טעות אפשרית כדי להפוך את חיפה לעיר זקנה  וחולה ולא אטרקטיבית ואת הלוקשים שלו אוכלים רק מי  שלא מכיר את העיר וממילא אין בכוונתו להגיע לכן.
Battery  |  12.08.16
18.
מינהור הרכבת לכל אורך התוואי ממערב למזרח חיפה
מינהור הרכבת לכל אורך התוואי ממערב למזרח חיפה יפתור את בעית המסילה ובאמת יפתח את חזית הים של חיפה, לכל אורך החוף. בכתבה הזו מציגים אחיזת עיניים מגוכחת להפליא שנהגתה במוחו של איש מושחת שלא מעוניין לקדם את איכות החיים באזור חיפה אלא רק לסדר לו, ליורשיו ולחבריו כסף לכל החיים.
Amit041  |  11.08.16
17.
כל כך צודק ירחמיאל. תכניות יששש, ביצועים אין.
כל כך צודק ירחמיאל. תכניות יששש, ביצועים אין. ואולי טוב שכך. טוב שלא כל התכניות ההזויות של ראש העיר יוצאות לפועל בסוף. תראו איך הרסו את רחוב נורדאו האגדי שהיה מלא אנשים ובתי קפה ומסעדות לתפארת-עכשיו רק פשע ועזובה. תראו את טיילת בת גלים שמתעוררת רק ברמאדן ונשארת עם הזיהום לעוד כמה חודשים. תראו את תשתיות העיר שכל חוליה בגב מקבלת עונש בנפרד כי הכביש נראה כמו הכניסהלעזה לאחר הפצצה. תראו את מבנה הקזינו בבת גלים שמחכה 25 שנה שיעשו איתו משהו. תראו את בריכת בת גלים המהממת שהחריבו אותה ומאז היא בוכה. תראו את השוק התורכי השומם-כמה ניפלא שהיה שם שוק תורכי ועוד מראות ניפלאים. הכל נהרס על ידי החולמים בעירית חיפה ובראשם ראש העיר.לך כבר הביתה
Submarine  |  03.08.16
לכל התגובות