אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הלמן-אלדובי החליטו לאפשר כבר מהיום הצטרפות לקרן ברירת המחדל

הלמן-אלדובי החליטו לאפשר כבר מהיום הצטרפות לקרן ברירת המחדל

זאת למרות שהקרנות שנבחרו - מיטב דש והלמן-אלדובי - אמורות להתחיל לפעול עפ"י התעריפים החדשים מנובמבר. דמי הניהול של הלמן-אלדובי יעמדו על 1.49% מההפקדות

02.08.2016, 15:50 | רחלי בינדמן

אתמול הודיע האוצר על מהפכה בשוק הפנסיוני כשבחר בשתי קרנות פנסיה, של בתי ההשקעות הלמן-אלדובי ומיטב דש לקרנות פנסיה ברירת מחדל. על פי האוצר, קרנות ברירת המחדל יחלו לפעול, על פי התעריפים החדשים, החל מנובמבר.

אלא שבהלמן-אלדובי החליטו כי ניתן יהיה להצטרף כבר מהיום לקרן ברירת המחדל ולקבל כבר כעת חסכון פנסיוני בדמי ניהול של 1.49% מההפקדות בלבד.

מטרת המהלך של האוצר היא להציע לעובדים שאינם מאוגדים במקומות עבודה גדולים לחסוך לפנסיה בדמי ניהול מופחתים משמעותית מהמקובל בשוק שיעמדו על כ-1.5% בלבד מההפקדות וכמעט ללא עמלות מהצבירה.

אילוסטרציה, צילום: שאטרסטוק אילוסטרציה | צילום: שאטרסטוק אילוסטרציה, צילום: שאטרסטוק

המשמעות של החלטת הלמן-אלדובי היא שכל אדם שיבקש להצטרף כבר היום לקרן הפנסיה של בית ההשקעות הזה  יקבל דמי ניהול מוזלים  מהם יהנה ב-10 השנים הקרובות לפחות. רק לשם השוואה תקרת דמי הניהול החוקית עומדת היום על 0.5% מהצבירה ו-6% מההפקדות החודשיות ומי שמשלם היום דמי ניהול גבוהים אלו ויעביר את הכסף לקרן המוזלת יזכה, כך לפי תחשיבי האוצר לתוספת של 900 שקל בחודש לקצבת הפנסיה שלו בגיל פרישה.

איתי ברדה, מנכ"ל הלמן אלדובי קופות גמל ופנסיה: "מדובר במהלך צרכני חיובי ומאוד משמעותי לכל אזרח. מאז הודעת הזכייה אנחנו מקבלים פניות רבות מגורמים רבים וביניהם מעסיקים ועמיתים. על אף שדמי הניהול המוזלים חלים רק מנובמבר הקרוב ולכאורה רק על עובד שכיר שהצטרף למקום עבודה חדש ולא בחר מוצר פנסיוני כלשהו, קיבלנו החלטה להחיל את דמי הניהול המוזלים לכל הציבור, לרבות שכירים קיימים ועצמאים".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות5 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה