אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הרשויות בארה"ב מזהירות נשים הרות משהות בדרום פלורידה בגלל הזיקה צילום: איי פי

הרשויות בארה"ב מזהירות נשים הרות משהות בדרום פלורידה בגלל הזיקה

זו הפעם הראשונה שמתפרסמת אזהרת מסע רשמית מצד הרשויות בארה"ב על מקומות בתוך המדינה כתוצאה מהתפרצות של מחלה מדבקת. 14 מקרי הידבקות בזיקה התגלו צפונית למרכז המסחרי של מיאמי

02.08.2016, 16:05 | שירות כלכליסט
רשויות הבריאות בארה"ב הזהירו נשים הרות לא לנסוע לאזור דרום פלורידה, זאת בשל מקרי ההידבקות בווירוס זיקה שנתגלו באזור. זוהי הפעם הראשונה שמתפרסמת אזהרת מסע רשמית מצד הרשויות בארה"ב על מקומות בתוך המדינה עצמה כתוצאה מהתפרצות של מחלה מדבקת.

האזהרה "חסרת התקדים" פורסמה בעקבות הזיהוי של 10 מקרי הידבקות חדשים באזור בגודל 2.5 קמ"ר צפונית למרכז המסחרי של מיאמי, המאופיין בצפיפות אוכלוסין גבוהה, והיא משקפת את העובדה שהמאמצים המוגברים להילחם בווירוס המועבר באמצעות יתוש לא נחלו הצלחה.  

מיאמי, פלורידה, צילום: שאטרסטוק מיאמי, פלורידה | צילום: שאטרסטוק מיאמי, פלורידה, צילום: שאטרסטוק

"זהו מצב מפחיד באמת", הגיב טום פרידן, מנהל המרכז לפיקוח ומניעת מחלות (CDC). "זהו יתוש שקשה להשתלט

עליו". לפי האזהרה, נשים שביקרו באזור צריכות לחכות לפחות שמונה שבועות לפני שינסו להיכנס להיריון. זיקה נחשב כווירוס מסוכן במיוחד לנשים בהיריון, ויכול לגרום לפגמים בעוברים ולפגיעה בהתפתחות המוח שלהם.

המקרים החדשים שזוהו בפלורידה מעלים ל-14 את מקרי ההידבקויות המקומיים בפלורידה, ומעוררים חשש לפגיעה בתיירות, המהווה חלק ניכר מהכלכלה במדינה ומגלגלת 67 מיליארד דולר בשנה.

מלבד פלורידה, המרכז לפיקוח ומניעת מחלות דיווח כי מאז תחילת השנה אושרו 61 מקרים של זיקה בפנסילבניה, כולם מקורם באנשים שביקרו במדינות שנפגעו במיוחד מהתפרצות הווירוס כמו פורטו ריקה וברזיל. בהתאם, רשויות הבריאות מזהירות כי מספר המקרים המדווחים צפוי לטפס במהלך עונת הנסיעות בקיץ.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות