אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
דוחות מעולים לסודהסטרים: הכפילה את הרווח התפעולי ברבעון השני צילום: בלומברג

דוחות מעולים לסודהסטרים: הכפילה את הרווח התפעולי ברבעון השני

הרווח התפעולי של יצרנית המערכות הביתיות להכנת מים מוגזים הסתכם ב-9.2 מיליון דולר ברבעון השני ומהווה 7.7% מההכנסות, שזינקו אף הן בשל העלייה בביקוש למוצרי החברה. המניה מזנקת בוול סטריט

02.08.2016, 16:56 | דרור רייך

חברת סודהסטרים פרסמה היום (ג') את דו"חותיה הכספיים לרבעון השני של השנה. יצרנית המערכות הביתיות להכנת מים מוגזים ומים מוגזים בטעמים, רשמה צמיחה של 17.2% בהכנסות שהסתכמו ב-119.2 מיליון דולר בהשוואה להכנסות של 101.7 מיליון דולר ברבעון המקביל אשתקד. על פי החברה, הצמיחה בהכנסות נבעה מגידול בביקושים למוצריה - בעיקר בגרמניה, קנדה, יפן, צרפת ודרום קוריאה.  

קראו עוד בכלכליסט

החברה, שנסחרת גם בבורסת תל אביב וגם בניו יורק, רשמה גידול של למעלה מ-100% ברווח התפעולי של הרבעון השני, שהסתכם ב-9.2 מיליון דולר, שיעור של 7.7% מההכנסות, לעומת 4.5 מיליון דולר רווח תפעולי - שיעור של 4.5% מההכנסות - ברבעון המקביל אשתקד. מניית סודהסטרים ממשיכה בהתאוששות שלה מאז שנרשמה למסחר בתל אביב באמצע דצמבר אשתקד והוסיפה לערכה כבר למעלה מ-50% מתחילת 2016.

עובדי סודהסטרים בבורסה עם השרה איילת שקד, צילום: גיא אסיאג עובדי סודהסטרים בבורסה עם השרה איילת שקד | צילום: גיא אסיאג עובדי סודהסטרים בבורסה עם השרה איילת שקד, צילום: גיא אסיאג

בחלוקה על פי הכנסות, במהלך הרבעון חל גידול של 30% בהיקף מכירות מערכות ההגזה, וכן גידול של 9% במילויי גז - שהגיעו להיקף של 7.5 מיליון יחידות ברבעון וכן במכירות מוצרי הטעמים (Flavors), שבהן חל גידול של 18%.

בשורה התחתונה רשמה סודהסטרים צמיחה של 120.8% ברווח נקי ברבעון השני והוא הסתכם ב-7.8 מיליון דולר. זאת לעומת רווח נקי של 3.5 מיליון דולר ברבעון המקביל אשתקד.

המספרים של סודהסטרים הפתיעו את השוק, אך הזינוק בהשוואה אל מול הרבעון המקביל קצת מתעתע, מפני שנתוני ההשוואה לרבעון השני של שנת 2015 הינם נתונים מתואמים, בהם ההכנסות, הרווח הגולמי, הרווח התפעולי, ה-EBITDA, והרווח הנקי שמוצגים בנטרול השפעתם של עלויות הארגון מחדש שביצעה סודהסטרים.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות