אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ברוב של 50 ח"כים: אושרה הצעת החוק לתקציב דו-שנתי צילום: עומר מסינגר

ברוב של 50 ח"כים: אושרה הצעת החוק לתקציב דו-שנתי

44 ח"כים התנגדו להצעה; הרצוג: "מדובר במכשיר פוליטי לא לגיטימי. אני ממליץ לממשלה על אשפוז. דחוף. לפני שכולנו נשתגע"

02.08.2016, 19:45 | רוני זינגר

המאבק סביב חוק התקציב הדו-שנתי ל-2017 ו-2018: הכנסת אישרה הערב (ג') ברוב של 50 תומכים ו-44 מתנגדים את הצעת החוק. ההצעה מאשרת הגשת תקציב לשנתיים הבאות, וכן ל-2019, והיא כוללת מנגנון של התאמות למקרה שבו תחזיות משרד האוצר יתגלו כלא תואמות את המציאות.

קראו עוד בכלכליסט

החוק אושר לאחר שיו"ר ועדת הכספים משה גפני משך את הזמן דקות ארוכות מעל דוכן הכנסת בהמתנה שהקואליציה תגייס רוב, זאת לאחר שהתברר מוקדם יותר כי אין די אצבעות להעברת החוק. עם זאת לאחר גיוס כללי של חברי כנסת, הוא עבר ללא בעיות מיוחדות.

יצחק הרצוג, צילום: אוראל כהן יצחק הרצוג | צילום: אוראל כהן יצחק הרצוג, צילום: אוראל כהן

קודם לכן עלה יו"ר המחנה הציוני, יצחק הרצוג, ואמר: "בואו נדבר על התקציב הדו-שנתי – מכשיר פוליטי לא לגיטימי, לא כלכלי ומופקר. חבריי וחברותיי בממשלה, אתם יודעים שאת ראש הממשלה לא מעניין תכנון כלכלי בריא ולא מעניין אותו לדאוג לפריפריה ולהבטיח שכל אזרח יקבל הזדמנות לחיים שפויים. מה שמעניין אותו זה רק הכיסא שלו, ושימות העולם".

לדבריו, "כל פעם עיוות חדש שמאפשר לו לשרוד והפעם הוא מתעקש לדאוג שבין שנת 2017 ל-2018 הוא ושר האוצר יוכלו לבצע איזה שינויים שהם רוצים בתקציב מבלי להביא את זה לכנסת. כשהכנסת והציבור לא יודעים מה קורה בתקציב, אי אפשר להילחם על הדברים הכי חשובים שבו ולא ניתן לדאוג לציבור. לכן נלחמנו על זה ובזכותנו ראש הממשלה ייאלץ למסור דין וחשבון לציבור, ולקבל החלטות יותר שפויות ורציניות. האמת היא שהתחלתי את הנאום בהמלצה לחופשה, עכשיו, כשאני חושב בשנית על הממשלה הזו אני ממליץ על אשפוז. דחוף. לפני שכולנו נשתגע".

סיעת יש עתיד מסרה בתגובה: "הממשלה העבירה היום את חוק התקציב הדו-שנתי לצרכים פוליטיים בלבד ומגישה את החשבון לאזרחי מדינת ישראל. תקציב דו-שנתי הוא אסון למדינה ולמשק הישראלי, ולא קיים באף מדינה בעולם מלבד בחריין. הניסוי הזה כשל בישראל והביא אותנו לבור תקציבי עצום בשנת 2013 עליו נאלצו האזרחים לשלם. לא ניתן לנבא מה יהיה אחוז הצמיחה במשק, שיעור האבטלה או גביית המסים בעוד שנתיים, כל שכן את האקלים הפוליטי, הבינלאומי או הביטחוני במסגרתו ינוהל התקציב. אסור לשחק רולטה רוסית עם הכלכלה והמשק. את תוצאות הוויתור והכניעה לתכתיבי השרידות של נתניהו, כולנו נשלם".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות