אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הסכמה בכנסת: תאגיד השידור הציבורי יוכל לשדר עד יולי ממודיעין צילום: אוראל כהן

הסכמה בכנסת: תאגיד השידור הציבורי יוכל לשדר עד יולי ממודיעין

לפי פשרה בין התאגיד לבין מספר ח"כים מוועדת הכלכלה, התאגיד יוכל להתחיל את שידוריו ממודיעין וביולי 2017 יעביר את פעילותו לירושלים

02.08.2016, 20:02 | אלירן מלכי

תאגיד השידור הציבורי יוכל לפעול בחצי שנתו הראשונה ממודיעין - כך לפי פשרה שהושגה היום (ג') בין התאגיד לבין מספר חברי כנסת מוועדת הכלכלה. לפי הפשרה, התאגיד יוכל להתחיל לפעול מה-1 בינואר 2017 ממודיעין ולאחר חצי שנה, ביולי 2017, יעביר את פעילותו לירושלים.

קראו עוד בכלכליסט

לפי הסעיף שוועדת הכלכלה אישרה במהלך היום, התאגיד יחל את שידוריו ב-30 לאפריל, אלא אם כן התאגיד מכריז שהוא מוכן לפני. התאריך המוקדם ביותר שבו יכול התאגיד להתחיל את שידוריו הוא הראשון בינואר 2017.

בשעות האחרונות התקיימו מגעים בין תאגיד השידור הציבורי לבין מספר חברי כנסת בוועדת הכלכלה שהתנגדו למעבר שלו למודיעין. ח"כ רועי פולקמן (כולנו) ניסה לייצר פשרה שבה התאגיד יחל את שידוריו מה-1 בינואר ממודיעין - כפי שסוכם במקור - אך לאחר חצי שנה, ביולי 2017, הוא יעבור לשדר ממשכן הקבע שלו בירושלים. לצורך כך, התאגיד יוותר על הקומות שהוא רכש בבניין, שטרם נבנו, ויעבור לקומות הקיימות בבניין. בין התאגיד לקבלן יש חוזה המאפשר להם לנוע בין הקומות ללא תוספת כספית.

בניין תאגיד השידור הציבורי בירושלים, צילום: אוהד צויגנברג בניין תאגיד השידור הציבורי בירושלים | צילום: אוהד צויגנברג בניין תאגיד השידור הציבורי בירושלים, צילום: אוהד צויגנברג

לאחר דיונים בנושא, חברי הכנסת רועי פולקמן, איתן כבל, דוד ביטן ודוד אמסלם, הגיעו להסכמה למתווה שהוצע ומחר בוועדת הכלכלה צפויה הפשרה להיות מאושרת באופן סופי עם שאר חברי הוועדה.

חבר הכנסת רועי פולקמן, צילום: מיקי אלון חבר הכנסת רועי פולקמן | צילום: מיקי אלון חבר הכנסת רועי פולקמן, צילום: מיקי אלון

כמו כן, גם ראש עיריית ירושלים, ניר ברקת, נתן את הסכמתו למתווה, מה שבעצם מייתר באופן סופי את הבג"ץ המתנהל בין עיריית ירושלים, ניר ברקת ומספר חברי כנסת לבין תאגיד השידור הציבורי על הישארותו בירושלים.

אחר הצהריים דנו נציגי הסיעות השונות בקואליציה במתווה שיהיה מקובל על כולם לקראת ההצבעה מחר. אחת הדרישות שעלו היתה לקבוע כי אם התאגיד לא יעבור לירושלים עד יולי 2017 ישלם מנכ"ל התאגיד אלדד קובלנץ בראשו ויפוטר לאלתר. ח״כ רועי פולקמן מ״כולנו״ התנגד להצעה שבה תמכו ח״כ דוד ביטן וח״כ דודי אמסלם, ובסופו של דבר סוכם כי יוטלו סנקציות כספיות על התאגיד אך קובלנץ לא ייפגע

ח"כ פולקמן אמר: "אנחנו בדיונים היסטוריים על מהותו של חופש התקשורת והביטוי בישראל. בשבועות האחרונים אנו עדים להשתוללות והתקפות על התאגיד. לצערי, המטרה פה היא לא ירושלים אלא חיסול התאגיד. אנחנו רוצים שידור ציבורי ותקשורת חופשית בישראל ויש פה מהלך גדול מצד 'הליכוד' המנסה לקבור את התאגיד - כולל התקפות מתוזמנות. סיעת 'כולנו', המשמשת כמבוגר האחראי בממשלה הזו - לא תיתן להחזיר את המדינה לימי מפא"י שבהם המדינה הייתה שייכת למפלגה".
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות