אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
נוחי דנקנר פינה את ביתו לפי תנאי ההסדר מול הבנקים צילום: אוראל כהן

בלעדי לכלכליסט

נוחי דנקנר פינה את ביתו לפי תנאי ההסדר מול הבנקים

דנקנר השלים את פינוי ביתו בהרצליה פיתוח בסוף השבוע האחרון, מספר ימים לפני המועד האחרון הנקוב בהסדר החזר החובות שחתם מול הבנקים

03.08.2016, 06:51 | גולן חזני

נוחי דנקנר פינה את הווילה שבה התגורר בהרצליה פיתוח. ל"כלכליסט" נודע כי דנקנר ביצע את הפינוי במהלך סוף השבוע האחרון, מספר ימים לפני המועד האחרון שנקבע בהסדר שגיבש מול הבנקים. ההסדר שחתם דנקנר מול הבנקים ביוני גובש לאחר משא ומתן בן שנתיים, ונועד לכסות את הערבות האישית שהעניק עבור הלוואות שנטלו חברות שבבעלותו.

קראו עוד בכלכליסט

דנקנר עבר למגורים זמניים והוא צפוי לעבור למגורי קבע שירכוש עבורו אביו יצחק במרכז הארץ בשבועות הקרובים. הבית בהרצליה פיתוח, ששוויו מוערך ב־45 מיליון שקל, הועמד למכירה והוא מוחזק בחלקים שווים בידי דנקנר ורעייתו אורלי.

ביתו של דנקנר בהרצליה פיתוח. מוערך ב־45 מיליון שקל, צילום: יריב כץ ביתו של דנקנר בהרצליה פיתוח. מוערך ב־45 מיליון שקל | צילום: יריב כץ ביתו של דנקנר בהרצליה פיתוח. מוערך ב־45 מיליון שקל, צילום: יריב כץ

חובותיו של דנקנר לבנקים נאמדים ב־500 מיליון שקל: 150 מיליון שקל לבנק הפועלים, 130 מיליון שקל לבנק לאומי, 100 מיליון לבנק דיסקונט, 55 מיליון שקל לבנקים מזרחי טפחות וקרדיט סוויס כל אחד ו־10 מיליון שקל לבנק אגוד.

במועד חתימת ההסדר מול הבנקים התחייב דנקנר לשלם להם 30 מיליון שקל כך שלאחר מכירת הבית ולאחר שיגייס כספים נוספים מאביו וממקורבים נוספים צפוי דנקנר להעביר לבנקים כ־80 מיליון שקל. כספים אליו ישמשו לכיסוי התחייבותו של דנקנר במסגרת ההסדר לשלם לבנקים כ־180 מיליון שקל בתוך שמונה השנים הקרובות.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות52 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

50.
זה בדיוק העניין.. שההלוואות היו נון ריקורס -
זה בדיוק העניין.. שההלוואות היו נון ריקורס - הערובה הייתה מניות החברה ובמועד פרעון ההלוואה הן לא היו שוות את הכסף ששמו עליהם.. לפני 10 שנים דנקנר היה נסיך הבנקים, זה שכל מה שהוא נוגע הופך לזהב, וכל הבנקים הלכו אחריו בעיניים עצומות. מדובר בהלוואות לעיסקאות שאמורות להניב רווח גם לנוחי וגם לבנקים ולכן הוא קיבל תנאים כל-כך נוחים כי כל בנק נלחם עליו כלקוח. ההשוואה שלך למשכנתא לא קשורה.
Umbrella  |  03.08.16
לכל התגובות