אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
נפילה של 30% ברווחי HSBC - רגע לפני הברקזיט צילום: בלומברג

נפילה של 30% ברווחי HSBC - רגע לפני הברקזיט

הבנק הגדול באירופה סיים את המחצית הראשונה עם רווח לפני מס של 9.7 מיליארד דולר - פחות מצפי השוק. היו"ר דאגלס פלינט: "150 שנות פעילותו של הבנק מעידות על חשיבות הסחר החופשי בין בריטניה לאירופה"

03.08.2016, 10:07 | מיקי גרינפלד

הבנק הגדול באירופה - והגדול בעולם מחוץ לסין (בנכסים מנוהלים) - מסכם את המחצית הראשונה של השנה עם נפילה של 29% ברווח לפני מס. בה בעת, הבנק הודיע על תוכנית רכישה עצמית חדשה ועל שמירה על רמת הדיבידנד, ובכך המתיק את הגלולה המרה.

קראו עוד בכלכליסט

הענק הפיננסי הבריטי HSBC רשם במחצית הראשונה רוח של 9.71 מיליארד לדולר לפני מס. זאת בהשוואה לרווח לפני מס של 13.62 מיליארד דולר במחצית הראשונה של 2015.

HSBC פספס את תחזיות האנליסטים שעמדו על 10 מיליארד דולר. הכנסות הבנק במחצית הראשונה ירדו ב-4% והסתכמו ב-27.86 מיליארד דולר.

בסיכום הרבעון השני רשם הבנק נפילה של 45% ברווח לפני מס ל-3.61 מיליארד דולר, כשהרווח הנקי נחתך ב-40% ל-2.61 מיליארד דול

 

הדוח של HSBC משקף תקופה של "אי ודאות משמעותית", אמר מנכ"ל הבנק סטיוארט גוליבר (Stuart Gulliver), שמגיעה רגע לפני ההכרעה המהדהדת הבריטית במשאל העם של ה-23 ביוני על פרידה מהאיחוד - הכרעה שפותחת עידן מאתגר במיוחד עבור הבנקים הבריטים.

תקופה זו מגיעה לאחר לאחר השנים הקשות של פוסט המשבר הפיננסי, במהלך נאלץ HSBC לצמצם באופן חד את עסקיו בשנים שחלפו מאז המשבר הפיננסי של 2008.

לצד פרסום הדוחות הודיע הבנק על תוכנית רכישה עצמית חדשה, שתכלול רכישת מניות בהיקף של 2.5 מיליארד דולר במחצית השנייה של השנה. HSBC הוסיף כי ישמור על רמת הדיבידנדים הקיימת גם בהמשך, ואולם אנליסטים ציינו היום  כי גם אם כך יהיה השנה, לא ברור אם הבנק יוכל לעמוד בכך בשנים הבאות.

 

יו"ר הבנק דאגלס פלינט (Douglas Flint) כי לצד ההחלטה להיפרד מהאיחוד, "150 שנות פעילותו של הבנק מעידות על חשיבות הסחר החופשי בין בריטניה לאירופה".

 

"זוהי העת לשקול באופן רגוע את כל הסוגיות הרלבנטיות ולבחון בזהירות כיצד ניתן להשיג צמיחה, שגשוש וכלכלה דינאמית גם באנגליה וגם באירופה לאחר תקופה המעבר", הוסיף פלינט.

המנכל גוליבר הוסיף כי בשעה זו מוקדם מדי להעריך איזה חלקים מעסקי הבנק יושפעו יותר מהניתוק מאירופה. "אנו בוחנים את כל הפורטפוליו שלנו על מנת לזהות את מוקדי הלחץ", אמר גוליבר.

 , צילום: בלומברג צילום: בלומברג  , צילום: בלומברג

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות