אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.

היום: ועדת הכלכלה תצביע על אישור התיקון לחוק תאגיד השידור הציבורי

הבוקר טענו חברי כנסת כי הוכנסו בהצעת החוק סעיפים שהופכים את החוק ל"נושא חדש" ולכן נדרש דיון מחודש. ועדת הכנסת דחתה את הטענה והחוק יובא לאישור אחר הצהריים

03.08.2016, 11:59 | רוני זינגר

ועדת הכנסת דחתה את הטענה של חברי כנסת לנושאים חדשים בהצעת חוק תאגיד השידור הציבורי ולכן בשעה 13:30 תתכנס שוב ועדת הכלכלה להצבעה ואישור על התיקון לחוק התאגיד.

מוקדם יותר היום עצרה ועדת הכלכלה את הדיונים לאישור תיקון הצעת החוק, זאת לאחר שחברי כנסת טענו כי הוכנסו סעיפים חדשים בהצעת החוק שהופכים את החוק ל״נושא חדש״. כיוון שכך נדרש דיון בוועדת הכנסת כדי לקבוע האם זהו נוסח חוק חדש שמצריך דיון מההתחלה בו, או שלא, ואז תתקיים הצבעה לאישור הצעת החוק עוד היום.

קראו עוד בכלכליסט

דוד ביטן, צילום: עומר מסינגר דוד ביטן | צילום: עומר מסינגר דוד ביטן, צילום: עומר מסינגר

אתמול אישרה הוועדה את מרבית סעיפי החוק אך הותירה את הסעיף הבעייתי הנוגע למועד מעבר התאגיד לפעילות בירושלים, לדיון הבוקר.

בשעות הלילה והבוקר סיכמו נציגי הקואליציה - דוד ביטן, רועי פולקמן דודי אמסלם ויו״ר הוועדה איתן כבל, ביחד עם נציגים אחרים את מועד המעבר לירושלים. לפי הסיכום יעבור תאגיד השידור לירושלים כבר ביולי 2017 במקום ביוני 2018. ואולם הבוקר התפוצצו ההסכמות בעיקר סביב דרישת ביטן להטיל סנקציות על התאגיד במידה ולא יעמדו בהסכמים, 10 מיליון שקל על כל חודש שבו לא יעברו לירושלים. חברי הכנסת טענו כי הכנסת הסעיף של הסנקציות מהווה נושא חדש ולכן כעת ממתינים להחלטת ועדת הכנסת.

מאחורי הקלעים העניינים התחממו לאחר שחברי הכנסת טענו אחד כלפי השני שהם לא עומדים בסיכומים שהושגו אתמול בלילה. ח״כ אילטוב כינה את יו״ר הקואליציה ביטן ״מאפיונר״ וכבל נאלץ לנסות ולהרגיע את הרוחות.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות