אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
גניבת ענק של 65 מיליון דולר בביטקוין: המטבע נפל ב-12% צילום: בלומברג

גניבת ענק של 65 מיליון דולר בביטקוין: המטבע נפל ב-12%

פלטפורמת המסחר Bitfinex דיווחה על גניבת 120 אלף מטבעות - והודיעה על חסימת המשיכות וההפקדות. ערך המטבע נפל ל-540 דולר, חודשיים לאחר שחצה את ה-700 דולר

03.08.2016, 12:02 | מיקי גרינפלד

נפילה חדה בערכו של הביטקוין, לאחר עוד פרשת גניבת ענק של 65 מיליון דולר מפלטפורמת מסחר של המטבע הוירטואלי.

ערכו של הביטקוין נפל אתמול (ג') ב-12% ל-540 דולר, לאחר הדיווח של ביטפינקס (Bitfinex), מפעילת המסחר במטבע מהונג קונג, על הפריצה למחשביה וגניבת המטבעות. לשם השוואה, רק לפני חודשיים נסחר הביטוקין בשווי של למעלה מ-700 דולר.  

קראו עוד בכלכליסט

על פי הפרטים שמסרה ביטפינקס, האקרים שפרצו למחשבי החברה גנבו כמעט 120 אלף מטבעות ביטקוין, בשוויי של כ-65 מיליון דולר כאמור. ביטפינקס עצרה את כל פעילות המסחר במטבע, וחסמה אתפשרות למשיכות והפקדות. 

 זוהי אחת הגניבות הגדולות שדווחו מאז החלה הפעילות של המטבעות הוירטואליים. גניבות הענק הגדולות ביותר בהיסטוריה של המטבע נרשמו בזירת המסחר שהיתה בשעתו החשובה ביותר בפעילות הביטקוין - Mt Gox.

פגם בתוכנת המסחר של Mt Gox אפשר להאקרים לגנוב ממנה במשך שנים כ־774 אלף מטבעות, המקבילים ל־350 מיליון דולר ולכ־6% מכלל המסחר שלה - מה שהוביל בסופו של דבר לקריסתה.

גניבת הענק האחרונה בפעילות הכסף הוירטואלי נרשמה רק לפני חודשיים, במקרה זה למטבע המתחרה Ethereum.

האקרים שפרצו למחשבי מקבוצת DAO, את המנהלות הבכירות של המסחר באת'ראום, גנבו כ-3.5 מיליון מטבעות ממחשבי המפעילה בשווי של 50 מיליון דולר. DAO החזיקה לפני הפריצה ב-9.5 מיליון מטבעות של את'ראום, כ-14% מהסחורה העולמית.

 , צילום: בלומברג צילום: בלומברג  , צילום: בלומברג

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

30 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

לכל התגובות