אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
לוזון מתפנה לגבות חובות: תובע את גינדי החזקות בסכום של 7 מיליון שקל צילום: אוראל כהן

לוזון מתפנה לגבות חובות: תובע את גינדי החזקות בסכום של 7 מיליון שקל

מהתביעה עולה כי לאחר שרכש את א.דורי מצא לוזון כי ב-5 פרויקטים נותר חוב של גינדי כלפי החברה; החובות הן בפרויקטים ברמת השרון, תל אביב, ראשון לציון ורמת גן

03.08.2016, 13:36 | דותן לוי

אחרי רכישת חברת הביצוע א.דורי מתפנה עמוס לוזון לגבות חובות עבר שלטענתו מעולם לא נגבו על ידי החברה. בתביעה שהוגשה נגד גינדי החזקות תובע לוזון סכום של 7 מיליון שקל עבור חובות מ-5 פרויקטים שונים, בהם שני פרויקטים (ברמת השרון ובמשתלה בת"א) שבהם נישלה גינדי החזקות את א.דורי מהביצוע ושכרה תחתם את חברת אורתם סהר.

קראו עוד בכלכליסט

עמוס לוזון עמוס לוזון עמוס לוזון

התביעה אשר הוגשה לבית המשפט המחוזי בת"א על ידי משרד עו"ד מ.פירון הינם בשכונת המשתלה בת"א – 232 יח"ד, ברמת השרון בפרויקט OAK עם 64 יח"ד, בפרויקט מגדלי הלאום בראשל"צ – 230 יח"ד, בפרויקט מגדל השופטים בת"א, ובפרויקט גינדי הייטס ברמת גן הכולל 192 יח"ד. כך למשל בפרויקט מגדלי הלאום נכתב בתביעה כי לאחר השלמת הפרויקט ומסירת רוב הדירות, הצדדים הגיעו להסכמות בנוגע להיקף החוב שנותר לתשלום לחברת א.דורי אשר עמד על 9.4 מיליון שקל, אך עד כה שילמו בגינדי סכום של 5.19 מיליון שקל כך שנותר חוב של 4.26 מיליון שקל.

במקרה של פרויקט המשתלה (LIFE) והפרויקט ברמת השרון החליטה גינדי להיפרד מא.דורי כחברה קבלנית לאור הקשיים אליהם נקלעה. התביעה לא עוסקת בהסכם ההיפרדות אשר לגביו נקבע מנגנון בוררות נפרד, אלא בסעיפים שונים שלטענת לוזון בחברת גינדי בחרו להתנער מהם. כך למשל, מיד לאחר ההיפרדות טענו בגינדי כי לא עברו אליהם מלוא המסמכים ולכן מדובר בהפרה של ההסכם ובגינדי אף האשימו את א. דורי בהפרה של ההסכם ובמקביל לא הקטינו את ערבויות הביצוע מ-15 מיליון שקל ל-7.5 מיליון שקל כפי שסוכם. כן הם טוענים, כי גינדי התחייבה לשלם לספקים אך לא עשתה זאת ובחלק מהמקרים א.דורי היא זו ששילמה להם כך שנוצר חוב של למעלה מ-600 אלף שקל בשני הפרויקטים הללו. בפרויקט מגדל השופטים היוקרתי טוענים בא.דורי כי לאורך תקופת הביצוע הייתה גינדי צריכה להעביר את הערבות לערבות בדק שהיא נמוכה יותר ובהמשך להשיב את הערבות אך בגינדי ביקשו להאריך את מועד הערבות ולא השיבו אותה כמתבקש. שווי אי הקטנת הערבות וביטולה מוערך בתביעה ב-146 אלף שקל. בפרויקט גינדי הייטס בר"ג מדובר על חוב של כ-200 אלף שקל.

גינדי בתגובה: "התביעה טרם נתקבלה ונגיב לה בבית המשפט".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות