אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
טבע לא עוצרת: רוכשת את מפיצת התרופות אנדה ב-500 מיליון דולר צילום: צביקה טישלר

טבע לא עוצרת: רוכשת את מפיצת התרופות אנדה ב-500 מיליון דולר

יום לאחר השלמת רכישת הענק של אקטביס מודיעה טבע על רכישת עסק נוסף מידי אלרגן - אנדה היא מפיצת התרופות הגנריות הרביעית בגודלה בארה"ב, עם צפי להכנסות של 1.5 מיליארד דולר

03.08.2016, 14:03 | דרור רייך

הדיו עוד לא יבש על הסכם הרכישה של טבע את עסקי הגנריקה של אלרגן (אקטביס ג'נריקס) תמורת 40.5 מיליארד דולר (עסקה שהושלמה אמש) והיום (ד') חברת התרופות מדווחת על רכישה נוספת.

קראו עוד בכלכליסט

טבע דיווחה על רכישת אנדה (Anda) תמורת 500 מיליון דולר. מדובר במפיצה הרביעית בגודלה של תרופות גנריות בארה"ב, גם כן מידיה של אלרגן. ב-2016 אנדה צופה כמיליארד וחצי דולר הכנסות.

אנדה מפיצה מוצרים גנריים, תרופות מקור ותרופות ללא מרשם עבור כ- 300 יצרנים שונים, לרשתות בתי מרקחת ובתי מרקחת עצמאיים, לבתי חולים, בתי אבות, בתי מרקחת מדוורים, קליניקות ומשרדי רופאים ברחבי ארה"ב.

כחלק מהעסקה תרכוש טבע שלושה מרכזי הפצה באוליב ברנץ', מיסיסיפי, ווסטון, פלורידה, וגרובפורט אוהיו, עם יותר כ- 650 עובדים בסך הכל. סגירת העסקה כפופה לאישור הגבלים עסקיים ולהשלמת תנאים אחרים וצפויה להיסגר במחצית השנייה של 2016.

ארז ויגודמן מנכ״ל טבע, צילום: צביקה טישלר ארז ויגודמן מנכ״ל טבע | צילום: צביקה טישלר ארז ויגודמן מנכ״ל טבע, צילום: צביקה טישלר

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות