אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
איך הפסידה המדינה בבית המשפט בגלל פולש שלא נוטש

איך הפסידה המדינה בבית המשפט בגלל פולש שלא נוטש

אז ישבתם למלא מכרז, עוד אחד מיני רבים. לפעמים אתם זוכים לפעמים לא אבל דבר אחד בטוח, אתם עובדים נורא קשה כדי למלא את כל השאלות, לספק את כל המסמכים, ההמלצות, ומה לא. כל שאתם מצפים לו בחזרה זה להליך הוגן ואותנטי בדיוק כמו שאתם מתנהגים בצורה זו

03.08.2016, 15:14 | עו"ד אהוד גרא, בשיתוף יפעת מכרזים

השאלה, האם יש מה לעשות כשהלקוח העומד מאחורי המכרז אינו עומד בעצמו בכללי האתיקה? האם שווה לכם להטריח עצמכם להגיע לבית משפט? התשובה בסיפור שלפניכם. לקרוא, לגזור ולשמור.

שמעו מקרה, הזוכה במכרז שרשות מקרקעי ישראל ערכה למגרש ביפו ביקש לבטל את החוזה שנערך בעקבות הזכייה. לטענתו התברר לו כי במגרש יש פולשים. זאת, בניגוד למצג של רמ"י במסמכי המכרז, ולכן ביקש לקבל את כספו בחזרה. רמ"י מצדה דחתה את טענותיו וסירבה להשיב את סכום הערבות ש בטענה שהוא זה שהפר את החוזה.

השניים נפגשו בבית המשפט מול השופטת יסכה רוטנברג שביקשה לחדד את הסוגיות שבמחלוקת ותהתה האם תיאור המגרש במסמכי המכרז היה נאות והאם התובע ידע את מצב הדברים, ובמידה וכן ומה השלכה שיש לידיעה שכזו?

לקבלת טיפים, מדריכים וכתבות מומחים בנושא מרכזים לחצו כאן>>

דויד מול גולית: מי מסוגל לנצח את מנהל מקרקעי ישראל בבית משפט?

כפי שאתם יכולים לתאר לעצמכם, להגיע לבית משפט עם רמ"י זה לא דבר של מה בכך אך לשמחתו של התובע בית המשפט מצא שהמציאות בשטח הייתה שונה לחלוטין מתיאור המגרש במסמכי המכרז. למעשה, בית המשפט גם הוסיף שאין חשיבות לשאלה אם צודק התובע בתלונתו לפיה לאחר הזכייה הוא מצא שהמגרש פלוש - שכן בין אם היה מגרש פלוש ובין אם לא - התברר שכל פינוי הוא גם כך רק זמני. כי תמיד לאחר פינוי זה או אחר – מגיעה פלישה נוספת!

רבותיי, ניצחון!

לבסוף, קבע בית המשפט שהמנהל לא עמד בחובות המוטלות עליו מאחר ולא ציין במכרז שקיימת רוטינה של פלישה חוזרת לשטח באופן תמידי. השופטת קיבלה את טענת התובע וקבעה שמאחר וההתקשרות החוזית בין התובע למנהל נערכה בעקבות המכרז פגומה גם ההתקשרות החוזית. לאור זאת, רשאי היה התובע לבטל את החוזה ולקבל חזרה את הכספים ששילם! אגב, לצד טענה זו ציינה השופטת שהתובע (בניגוד לטענות רמ"י) לא ידע את כל העובדות אודות השטח כשהציע את הצעתו. מסקנה: אם אתם מרגישים שעשו לכם עוול במסגרת מכרז שהגשתם – אל תהססו להילחם. אם תוכיחו את טענתכם – תנצחו!

בברכת מכרז מוצלח/ עו"ד אהוד גרא

בחזרה לערוץ מכרז zone >>

 

 

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות