אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הרחפנים של גוגל יטוסו בארה"ב בברכת הבית הלבן

הרחפנים של גוגל יטוסו בארה"ב בברכת הבית הלבן

ענקית הטכנולוגיה קיבלה אישור מרשות התעופה הפדרלית להתחיל בניסויי טיסה עבור רחפנים מתוצרתה. החברה מצטרפת לאמזון שהחלה בפיילוט דומה בבריטניה

03.08.2016, 16:57 | רפאל קאהאן

הבית הלבן הודיע אתמול (ג') על אישור ניסוי עבור פרויקט הרחפנים של אלפבית (חברת האחזקות של גוגל). האישור שניתן על ידי רשות התעופה הפדרלית (FAA) נועד לבדוק את הרחפנים כאמצעי פיקוח וניטור של רחפנים אחרים, כגון רחפני משלוחים או בקרת תנועה. הניסוי צפוי להתבצע באזור בדיקות מיוחד של ה-FAA.

קראו עוד בכלכליסט

הממשל הפדרלי צפוי גם לממן חלק מהפרויקט שהיקפו הכולל עומד על כ-35 מיליון דולר. מדינת ניו יורק צפויה לממן כ-5 מיליון דולר. בנוסף, משרד הפנים האמריקאי מצטרף ליוזמה שדוגלת בשינוי תקנות וחוקים במטרה לאפשר את פעילות הרחפנים. לא ברור אם מדובר בתמיכה בפרויקט של גוגל או בתמיכה בכל פרויקט רחפנים שיאושר על ידי הממשל.

רחפן של גוגל רחפן של גוגל רחפן של גוגל

פרויקט Wings, שמטרתו לפתח רחפנים לשלל פתרונות אזרחיים, מבוצע על ידי חטיבת X של אלפבית. כרגע החברה עמלה על פיתוח רחפנים למשלוחים - בדומה לפרויקט של אמזון, שחתמה על הסכם שיתוף פעולה בתחום עם ממשלת בריטניה. יש לציין שהפרויקט של אמזון נדחה בזמנו על ידי ה-FAA, מה שהכריח את החברה לנסות את מזלה מחוץ לארה"ב.

בכירים בגוגל ציינו שהם מצפים שפרויקט הרחפנים יופעל עד לשנה הבאה. אך בשלב זה קשה להעריך אם לוחות הזמנים יכובדו.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

5 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

3.
מטומטמים. במקום להתמקד בדברים הטובים שיש להם (כמו
מטומטמים. במקום להתמקד בדברים הטובים שיש להם (כמו חיפוש, דוא"ל, כרום, אנדרויד) הם עושים שטויות כמו אלה או כמו גלאס. זה הגיוני בשביל אמזון לעשות רחפנים כי אמזון מוכרת מוצרים לצרכנים ויכולה להשתמש ברחפנים כדי לעשות משלוחים. זה *לא* הגיוני עבור גוגל לעשות רחפנים כי גוגל לא מוכרת שום דבר פיזי לאף אחד. זה פשוט מצב שבו כל אחד כנראה עושה שם מה שהוא רוצה והפרוייקטים פשוט מאבדים קשר מכסף או שימושיות והגיון.
Ducky  |  03.08.16
2.
אני חושב על כל המקומות עבודה שהמכונות ומחשבים
אני חושב על כל המקומות עבודה שהמכונות ומחשבים יחסלו ובקלות מדמיין אבטלה של 30% ברוב המדינות שיאמצו את הקידמה. כשלא יצטרכו נהגי מוניות\אוטובוסים\משאיות, לא יצטרכו טייסים\דיילים, לא יצטרכו שליחים\דוורים, לא יצטרכו קופאיות, עובדי חקלאות, עובדי תעשיה ועוד, מה לדעתכם יקרה? 
Fan  |  03.08.16