אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
זיג זג: התקציב לא יגיע מוקדם יותר לכנסת, אלא באוקטובר צילום: עומר מסינגר

זיג זג: התקציב לא יגיע מוקדם יותר לכנסת, אלא באוקטובר

אחרי שהשר המקשר יריב לוין הודיע ליו״ר הקואליציה כי משרד האוצר יקדים את הגשת התקציב לכנסת, פנה האוצר לכנסת והודיע כי לא יעמוד בהגשה מוקדמת וכי יגיש את התקציב במועד

03.08.2016, 17:23 | רוני זינגר

בלבול סביב מועד הגשת התקציב לכנסת: אחרי שהשר המקשר בין הממשלה לכנסת יריב לוין הודיע ליו״ר הקואליציה דוד ביטן כי משרד האוצר יקדים את הגשת התקציב לכנסת, פנה האוצר לכנסת והודיע כי לא יעמוד בהגשה מוקדמת וכי יגיש את התקציב במועד, כלומר בתחילת אוקטובר.

קראו עוד בכלכליסט

אתמול בבוקר קיבל ביטן הודעה כי האוצר יקדים את ההגשה, זאת לאחר שגם ראש הממשלה ביקש את האצת הגשת תקציב המדינה וחוק ההסדרים. ואולם ההודעה התקבלה כאמור מלוין ולא מהאוצר עצמו שלאחר שנודע דבר הבקשה מיהר להבהיר כי לא יעמוד בהקדמת לוח הזמנים.  

השר המקשר יריב לוין, צילום: אלכס קולומויסקי השר המקשר יריב לוין | צילום: אלכס קולומויסקי השר המקשר יריב לוין, צילום: אלכס קולומויסקי

יו״ר הקואליציה ביטן אמר אתמול ל"״כלכליסט" כי אכן קיבל פניה ולפיה תוקדם הנחת התקציב והבין כי הכוונה היא להעלות את התקציב לקריאה ראשונה במליאת הכנסת ב - 19 בספטמבר, כלומר בכינוס פגרה מיוחדת אליו ייקראו חברי הכנסת. ואולם אחר הצהריים קיבל ביטן פניה המבטלת את ההבנות מהבוקר ונמסר כי התקציב וחוק ההסדרים יוגשו כאמור במועד ועל פי חוק בתחילת אוקטובר.

ביטן הוא יו"ר הקואליציה ועל כן רצה לדעת מבעוד מועד מתי התקציב צפוי להגיע, כך שיוכל להזעיק את חברי הכנסת מחופשתם ולהגיע לישיבת מליאה מיוחדת לאישור התקציב. כיוון שהגשת התקציב לא תוקדם, הוא יובא לאישור מליאת הכנסת עם שובה לפגרת החורף בתחילת אוקטובר.

מיד לאחר אישורו יוכלו ועדות הכנסת השונות להתחיל בהכנת חוק ההסדרים והתקציב לקראת קריאה שניה שלישית עד היום האחרון של חודש דצמבר. כיוון שאוקטובר הוא חודש חגים הדבר יותיר מעט זמן לוועדות לדיונים. גורמים בקאוליציה האשימו לאחרונה את אגף התקציבים ברצונו למשוך את מועד ההגשה של התקציב עד לרגע האחרון כדי לנצל את העובדה שלא יהיה די זמן לדיונים ואולם כאמור לדברי ביטן האוצר מעוניין כעת להקדים את הגשת התקציב.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות