אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אורנים מדיקל מגייסת 20 מיליון דולר בהובלת לונגטק הסינית צילום: אוראל כהן

אורנים מדיקל מגייסת 20 מיליון דולר בהובלת לונגטק הסינית

החברה מכפר סבא השיקה ערכת אבחון לניטור שינויים בזרימת הדם במוח באמצעים לא פולשניים. אורנים גייסה עד היום כ-50 מיליון דולר

03.08.2016, 18:10 | אסף גלעד

חברת הציוד הרפואי אורנים מדיקל מכפר-סבא מגייסת 20 מיליון דולר בהובלת חברת ההשקעות הסינית לונגטק ובהשתתפות המשקיעים הקיימים: קרן אורבימד וג'נרל אלקטריק שפעילה בישראל בהשקעות בתחום ציוד האבחון.

קראו עוד בכלכליסט

אורנים השיקה ערכת אבחון לניטור שינויים בזרימת הדם באזור המוח, הכוללת קופסא חכמה ומדבקות. הערכה משמשת את הרופאים בחדרי הניתוח בכדי למדוד באופן לא פולשני את זרימת הדם למח, מדד שיכול להעיד, בין השאר, על זרימת חמצן וגלוקוז. אי השגחה על מדד זה עשויה לפגוע לא רק במוח עצמו אלא גם באיברים נוספים כמו הכליות. כיום הדרך היחידה למדוד זאת היא לקדוח דרך הגולגלת, פעולה חודרנית שהמערכת של אורנים מציעה לה תחליף בדמות ניטור באמצעות שילוב של אור אינפרה אדום וגלי אולטרה סאונד על איזור בשטח של סנטימטר מעוקב בעומק הגולגולת.

מיטור זרימת הדם באמצעים לא פולשניים, צילום: shutterstock מיטור זרימת הדם באמצעים לא פולשניים | צילום: shutterstock מיטור זרימת הדם באמצעים לא פולשניים, צילום: shutterstock

אורנים גייסה סך הכל 50 מיליון דולר ומעסיקה 35 עובדים בכפר סבא. הגיוס נערך לצורך הרחבת המכירות לאחר שכבר קיבלה את אישור ה-FDA בארה"ב ו-CE באירופה. את המערכות, שעלותן כ-25-30 אלף דולר, היא משווקת לבתי חולים, ובין לקוחותיה הקיימים ניתן לציין את בתי החולים קליבלנד קליניק, ג'ונס הופקינס, ובתי חולים נוספים בבוסטון, יוסטון וסן פרנסיסקו.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות