אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בן זקן יפצה משקיעי מנופים על ירידת ערך המניה בעקבות חקירת רשות ני"ע צילום: אריאל שרוסטר

בן זקן יפצה משקיעי מנופים על ירידת ערך המניה בעקבות חקירת רשות ני"ע

כך עולה מהסדר פשרה בתביעה ייצוגית בפרשת הרצת מניות חברת הנדל"ן המניב, שהוגש היום למחוזי בת"א. בן זקן, שיתחיל בקרוב לרצות עונש מאסר, יפצה את מחזיקי המניות בגין ירידת ערך של שבוע אחד בלבד. הפיצוי ינוע בסכום של בין 1.9 ל-10.7 אגורות למניה. הסכום הסופי יתברר לאחר שיתקבלו נתונים מהבורסה

04.08.2016, 21:15 | תומר גנון וזוהר שחר לוי

איש העסקים ג'קי בן זקן, שיתחיל לרצות בקרוב עונש מאסר לאחר שהורשע בהרצת מניית מנופים פיננסים, יפצה את מחזיקי המניות על ירידת ערכה במשך שבוע - מהיום שבו נפתחה חקירת רשות ני"ע בפרשה (13.7.11), ועד יומיים לאחר פרסום ההודעה למשקיעים על החיפוש שנערך במשרדי חברת הנדל"ן המניב (19.7.11). כך עולה מהסדר פשרה בתביעה ייצוגית שהוגש היום (ה') לבית המשפט המחוזי בת"א על ידי בן זקן והתובע הייצוגי רמי כהן, המיוצג על ידי עוה"ד ליאור צמח ואמיר ישראלי.

קראו עוד בכלכליסט

על פי המנגנון שנקבע בהסכם הפשרה, סכום הפיצוי למחזיקי המניות בשבוע הרלוונטי ינוע בין 1.9 ל-10.7 אגורות. הסכום תלוי בתאריכי הרכישה של המניה, כשהראשון בהם הוא היום שבו בן זקן ופעיל שוק ההון איתן אלדר, שהורשע יחד איתו בהרצה, החלו להריץ את המניה - 18.11.10. פעולות הרצה שנמשכו שבועיים על מנת להכניס את המניה למדד ת"א 100.

הסכום הכולל שישלם בן זקן עדיין לא ברור, משום שהוא תלוי בנתונים שיעברו ממסלקת הבורסה על מחזיקי המניות בתקופה הרלוונטית. אלה יעברו לעורכי הדין של התובע אם השופטת רות רונן שדנה בתביעה תאשר את הפשרה, ותוציא צו בנושא לבורסה. בגזר הדין שנתן שופט המחוזי ת"א דוד רוזן, הוא ציין כי במסגרת הסכם פשרה בן זקן עשוי לשלם מיליוני שקלים. עם זאת בשלב זה עדיין לא ניתן לדעת מה יהיה הסכום הסופי שישלם.

ג ג'קי בן זקן | צילום: אלכס קולומויסקי ג

בהסכם הפשרה נקבע בנוסף שכספים שבן זקן יצטרך לשלם, ובעלי המניות הרלוונטים לא יפנו לקבל, יחולקו לעמותות וארגונים שונים, בהם עמותת רחשי לב, הוספיס ילדים בתל השומר, מחלקת ילדים ברמב"ם וטבקה - משפט וצדק לעולי אתיופיה. שכר הטרחה לעורכי הדין של התובע הייצוגי יעמוד על 20% מסכום הפשרה הכולל, והוא יהיה מתוכו ולא בנוסף אליו. התובע עצמו יהיה זכאי ל-4% מסכום הפשרה, בתוספת 100 אלף שקל (שאינם חלק מסכום הפשרה) כהשתתפות בהוצאות ההליך.

הסדר הפשרה יוגש עד יום ראשון לעיונם של שופטי בית המשפט העליון שצריכים להכריע לעניין העונש שיוטל על בן זקן. זאת לאחר שהוא הודיע בשבוע שעבר באמצעות עורכי דינו - נבות תל-צור, ירון ליפשס וירון קוסטליץ - שהוא מקבל את המלצתם למשוך את העירור שהגיש על ההרשעה. שופטי העליון הציעו כפשרה שהעונש של שלוש המאסר שהוטל עליו על ידי רוזן יקוצץ ל-26 חודשים, והקנס האישי שהוטל עליו יגדל מ-250 אלף שקל ל-850 אלף שקל. הפרקליטות, שמיוצגת על ידי עו"ד אמיר טבנקין ממחלקת ני"ע, התנגדה לפשרה בטענה שהעונש שהוטל עליו ראוי ומידתי. כעת שופטי העליון צריכים לפרסם את החלטתם הסופית בעניין.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

19 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

19.
רק שרשויות החוק יבדקו מאיפה גקי' משלם את
רק שרשויות החוק יבדקו מאיפה גקי' משלם את החוב. כי את כספי ציבור בעיריית אשדוד הוא אהב לקחת. צריך לבדוק את הקשר של גקי לראש העיר כי נראה שראש העיר פוחד מגקי כי גקי עשה לו כיפה אדומה(תבדקו את טיב היחסים בניהם ותגלו מלא אהבה שינאה ופחד) גקי מעולם לא פתח יד והוציא כסף מהכיס רוב הכסף יצא מהלוואות שעיריית אשדוד נתנה לו בסתר(חייבים לבדוק מה קורה בתוך עיריית אשדוד) וגם הרב פינטו נותן ונתן לו כספים וכל הכספים הם כספי תרומות מאנשי עסקים שגקי דאג להביא לרב(הרי כולם יודעים שהרב הוא הסטארט אפ של גקי גקי הצליח ליחצן אותו ולעלות אותו לגדולות ועל מה על כלום)איזה רב יושב בכלא ועוד על שקרים ומירמה ממש בדיחה מה שקורה פה. לכל התמימים תתחילו להתעורר ולפקוח עיניים על מה שמתחולל מסביב לגקי הכספים ועיריית אשדוד.
Butterfly  |  08.08.16
16.
גקי שיקר את איתן כול הדרך הוא היה
גקי שיקר את איתן כול הדרך הוא היה צריך שהנייר יהיה 110 כדי שיוכל לעמוד בעיסקה המבויימת עם אברהם והאוסטרי ולשווק את הנייר למשקיעים אז התאים לו גם תא 100 אבל אל תדאגו הוא לקח אותם לטיול בברצלונה ומחק אותם שם דימרי אחד המיסכנים דיווח במיה על העיסקה הלך הכול כרגיל חיים רביבו יכול לספר לכם איך הוא יצא מגקי אז יאללה לעיתון יש לך שבוע לעוד כתבה אולי העליון יאמין
Carrot  |  06.08.16
לכל התגובות