אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
שר הבריאות התעורר: "יוניליוור שיקרה לציבור ולנו, שוקלים לבטל את רישיונה" צילום: אלכס קולומויסקי

שר הבריאות התעורר: "יוניליוור שיקרה לציבור ולנו, שוקלים לבטל את רישיונה"

אחרי שבוע וחצי של שתיקה בכל מה שקשור לפרשת המוצרים המזוהמים, מפרסם היום משרד הבריאות הצהרה רשמית ומכריז שיערוך ביקורת מקיפה שבה יבחן כיצד זלגו מוצרים שלא היו אמורים לצאת לשוק. "התנהלות יוניליוור רשלנית, נשקול לנקוט בכל האמצעים המשפטיים העומדים לרשותנו"

05.08.2016, 12:49 | נורית קדוש
בתום שבוע וחצי של שתיקה, מתחיל משרד הבריאות לפעול נגד יוניליוור. משרד הבריאות: ״התנהלות יוניליוור רשלנית נערוך ביקורת מקיפה ונשקול לנקוט בכלים המשפטיים העומדים לרשות המשרד, לרבות ביטול היתר GMP לחברה". תנאי ייצור נאותים, Good Manufacturing Practice, או GMP הם חלק ממערכת איכות המבקרת את מערך הייצור והבדיקה של תעשיית המזון.

קראו עוד בכלכליסט

שר הבריאות יעקב ליצמן אמר לרשת ב': "יוניליוור כשלה בהתנהלות, שיקרה לציבור ולמשרד הבריאות ואנו רואים זאת בחומרה. אנו שוקלים להסיר את הרשיון בקו הייצור, לא נוכל לסמוך עליהם וצוותי המשרד חוקרים את המקרה החמור שכרוך בפגיעה בבריאות הציבור".

החלטת משרד הבריאות התקבלה לאחר שאתמול בערב דיווחה חברת יוניליוור למשרד הבריאות שבניגוד להצהרותיה החוזרות ונשנות, שלפיהן כל המוצרים עם חשד לזיהום נותרו במפעל, משטח של 240 יחידות יצא מהמפעל לדרכי השיווק. "אנו במשרד הבריאות רואים בכך התנהלות רשלנית של החברה הן כלפי הציבור והן כלפי משרד הבריאות".

מנכ"לית יוניליוור ישראל ענת גבריאל. התנצלה היום "מעומק ליבה", צילום: שי יחזקאל מנכ"לית יוניליוור ישראל ענת גבריאל. התנצלה היום "מעומק ליבה" | צילום: שי יחזקאל מנכ"לית יוניליוור ישראל ענת גבריאל. התנצלה היום "מעומק ליבה", צילום: שי יחזקאל

"בהתאם לכך - צוות מקצועי בכיר בראשות פרופ' איתמר גרוטו, ראש שירותי בריאות הציבור ואינג' אלי גורדון, מנהל שירות המזון, ייצא ביום ראשון למפעל לבצע ביקורת מקיפה. מטרת הביקורת היא לבחון את התנהלות המפעל. במקביל אנו שוקלים לנקוט בכלים המשפטיים העומדים לרשות המשרד, לרבות ביטול היתר GMP לחברה".

עוד הוסיף המשרד, כי יבוצע תחקיר לבדיקת הסיבות לזליגת המוצרים שלא היו אמורים לצאת לשוק, באמצעות ביקורת נוספת של אנשי שירות המזון במפעל. ממצאי התחקיר יופצו לציבור, כולל המלצות לתיקון למניעת הישנות מקרים דומים בעתיד.

בנוסף, בכוונת המשרד לקחת דגימות מעבדה מהמוצרים שנמצאים בהסגר וחשודים כמזוהמים, לקחת דגימות נוספות מרצפת הייצור ולקחת נטילת דגימות מעבדה מדרכי השיווק. במשרד ציינו, כי "אין כעת עלייה בתחלואה בסלמונלה, אולם אנו ממשיכים במעקב אחר תחלואה בסלמונלה ואחר בידודים של סלמונלה אלטונה במעבדה המרכזית של משרד הבריאות".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

16 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

12.
אמר השר שנכנע לתכתיבים ולחצים על ידי גורמים
אמר השר שנכנע לתכתיבים ולחצים על ידי גורמים אינטרסנטיים ובעלי הון, כאשר הפך את החלטת שרת הבריאות הקודמת והחזיר את הפלאוריד המזיק למי השתייה מחד והוריד את קמפיין הבריאות יום לאחר העלאתו לערוצי הטלוויזיה מאידך. יוניליוור כשלה בניהול התקלה (כן תקלה שהרי לא היה כאן זדון) ואני חושב שדגני בוקר מזיקים לבריאות ואין לצרוך אותם, אבל בין קבלת אחריות לסגירת חברה פעורה תהום עמוקה. פרשת רמדייה זהוכמה מאלו המכריזים שיתבעו קבלו לידם את המוצר הנגוע בסלמונלה? הנה פרסמתם שמצאו שהוא נמכר בסניף חרדי ספציפי... פופוליזם והתלהמות מעולם לא היו כוס התה שלי אבל בטוחני שהתגובה תתקבל על ידי הקוראים בשלילה כי כך זה בלבנט...יאללה כפיים
Plane  |  05.08.16
לכל התגובות