אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ארה"ב: דוח התעסוקה הפתיע לטובה - 255 אלף משרות נוספו ביולי צילום: בלומברג

ארה"ב: דוח התעסוקה הפתיע לטובה - 255 אלף משרות נוספו ביולי

הנתונים עקפו את צפי האנליסטים לתוספת של 180 אלף משרות. עם זאת, שיעור האבטלה נותר בעינו על 4.9% ולא ירד ל-4.8% כפי שצפו הכלכלנים. השכר הממוצע לשעה טיפס ב-0.3%. הגירעון המסחרי עלה לרמה הגבוהה מזה 10 חודשים

05.08.2016, 15:32 | שירות כלכליסט

לכלכלה האמריקאית נוספו ביולי 255 אלף משרות חדשות, חודש שני ברציפות של עליות משמעותיות המצביעות על כך שהכלכלה נותרה בריאה על אף האטה מסוימת בצמיחה. עם זאת, הגירעון המסחרי התרחב לרמתו הגבוהה מזה 10 חודשים.

 

קראו עוד בכלכליסט

התוצאות היו טובות מתחזיות האנליסטים, שציפו לתוספת של 180 אלף משרות חדשות. עם זאת, בעוד שהאנליסטים העריכו ששיעור האבטלה ירד ל-4.8%, הוא דווקא נותר ללא שינוי על רמה של 4.9%.

יריד תעסוקה בארה"ב, צילום: איי אף פי יריד תעסוקה בארה"ב | צילום: איי אף פי יריד תעסוקה בארה"ב, צילום: איי אף פי

עוד עולה מהדו"ח, שפרסם היום (ו') משרד העבודה האמריקאי כי שיעור ההשתתפות בכוח העבודה עלה ל-62.8%, לאחר שמעל 400 אלף איש הצטרפו לכוח העבודה. השכר הממוצע לשעה טיפס ב-0.3% לרמה של 25.60 דולר. לעומת יולי 2015, השכר הממוצע לשעה עלה ב-2.6%.

הדו"ח כלל גם תיקונים כלפי מעלה לנתונים של יוני ומאי, וכעת מתפרסם כי ביוני נוספו 292 אלף משרות חדשות, ולא 287 אלף כפי שדווח במקור, בעוד שהנתונים של מאי הועלו ל-24 אלף משרות חדשות מ-11 אלף בדו"ח הראשוני.

הנתונים החיוביים מחזקים את הביטחון של הבנק הפדראלי המרכזי בשוק העבודה, ובכירים בבנק אף התייחסו אליו כבר כאל קרוב לתעסוקה מלאה. יו"ר הבנק ג'נט ילן טענה כי הכלכלה צריכה לייצר מעט פחות מ-100 אלף משרות בחודש כדי לעמוד בצמיחת האוכלוסייה. הנתונים גם מחזקים את ההערכה כי הבנק יעלה את הריבית שוב בדצמבר, זאת על אף שהכלכלה התרחבה בשיעור ממוצע של 1% בלבד בשלושת הרבעונים האחרונים. הבנק המרכזי העלה את הריבית בסוף השנה שעברה, לראשונה מזה קרוב לעשור לרמה של 0.5%-0.25%, אך מאז השאיר אותה ללא שינוי, בין השאר בשל החשש מהאינפלציה הנמוכה.

גירעון גבוה

במקביל פורסם כי הגירעון המסחרי בארה"ב התרחב ביוני ב-8.7% לרמתו הגבוהה ביותר מזה 10 חודשים והוא עומד 44.5 מיליארד דולר. ההתרחבות הזו משקפת את העלות הגבוהה של יבוא של מוצרי צריכה כמו טלפונים סלולאריים ותרופות. תחזיות האנליסטים ציפו שהגירעון יתרחב ל-43.2 מיליארד דולר מ-41 מיליארד דולר שנרשמו במאי. על פי הדו"ח עולה כי הייבוא עלה ב-1.9% ביוני לסכום מותאם עונתית של 227.7 מיליארד דולר, בעוד הייצוא טיפס ב-0.3% ל-183.2 מיליארד דולר. ארה"ב ייצאה פחות נפט ומכוניות חדשות ביוני.

הגירעון המסחרי מול סין התרחב ל-29.8 מיליארד דולר וטיפס לרמתו הגבוהה ביותר מאז נובמבר. עלייה ברכישות של מוצרי אלקטרוניקה היא אחת הסיבות להתרחבותו.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות6 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

6.
למרות האופטימיות והשיפור המתמיד בכלכלה האמריקאית שהדוח האחרון
למרות האופטימיות והשיפור המתמיד בכלכלה האמריקאית שהדוח האחרון הוא הביטוי לכך , הכלכלה והשווקים הפיננסים הולכים ומתקרבים לנקודת קריסה בנוסח 1929 וזה בגלל החוב האדיר בן 40 טריליון הדולר של ממשלת ארצות הברית כתוצאה משמונה שנים של הזרמת כספים מסיבית בריבית קרובה לאפס  . העלאת הריבית עכשיו ברבע אחוז הייתה נדרשת כדי לנרמל יותר את המצב כמו חמצן לטובע והפד מפחד לעשות זאת בגלל החוב האדיר של הממשלה ובמקום זאת מפזר כל הזמן מנטרות חוזרות ונשנות לאי העלאת הריבית שרובן מינוריות וחלקן אפילו לא רלוונטיות יותר ! לא ברור כיצד יפתרו את הפלונטר הזה לכן למרות האופטימיות השורה הייתי ממליץ למשקיעים לקחת בחשבון את הופעתו הבלתי צפויה של הברבור השחור (תחזית אפוקליפטית) יכול להיות שזה יקרה בקרוב במידה ודונלד טראמפ ייבחר לנשיא חס וחלילה !!!
Box  |  06.08.16
5.
מדע הפרופגנדה דווקא הומצא בראשית המאה ה-20 בארה"ב
מדע הפרופגנדה דווקא הומצא בראשית המאה ה-20 בארה"ב הקפיטליסטית. וכאן אנו רואים את ביטויו. אין בכתבה שום נתון לגבי השכר החציוני במשרות החדשות. מדוע? איפה הנתונים לגבי כמה פוטרו באותו זמן, ומה השכר החציוני במשרות שבהן פוטרו לעומת המשרות החדשות? שאלת פעם את עצמך, איך הציבור האמריקאי מסבסד את העשירים ע"י תוכניות רווחה לכל אותם עובדים במשכורת מינימום באותן חברות שבהן רוב העובדים החדשים הנ"ל? (וולמרט, מקדונלדס, סטארבקס וכו'). יש לך בכלל מושג כמה אנשים בארה"ב חיים על סף פשיטת רגל? הם רק צריכים קצת מזל רע כדי לפול לשם. 50% מהאמריקאים יצטרכו לקחת הלוואה אם תהייה להם הוצאה לא צפויה של אפילו 2,000 דולר. לרוב האמריקאים אין כלל פנסיה ואין להם חסכונות. 3 מיליון ילדים אמריקאים חיים במה שנקרא "עוני חמור" - פחות מחצי ממה שנדרש כדי להגיע לקו העוני. דמיין לעצמך מה זה לחיות כך. בארה"ב סיבה מס' 1 לפשיטת רגל היא חשבונות לבתי חולים. זו חברת המופת שאליה אתה רוצה "לשדרג" את ישראל?
Goggles  |  05.08.16
4.
תפסיקו להיות קטנוניים . הדוח , יותר משרות
תפסיקו להיות קטנוניים . הדוח , יותר משרות וכסף ליותר אזרחים . אין כמו הכלכלה והשיטה האמריקאית שרק מתחזקות  וכיום גם מחזיקות וסוחבות אחריהן את העולם כולו .  הסכנה היחידה באופק שתמוטט את הכל , המופרע טראמפ אם ייכנס לחדר הסגלגל. הוא רוצה לבטל את הסכמי הסחר החופשי , לסגור את אמריקה למהגרים לצמצם את הערבות והמעורבות הביטחונית של אמריקה לבנות בריתה (הוא ינהג כך גם לגבי ישראל ) בקיצור , לבדל אותה משאר העולם בהסתגרות של מופרע בסנטוריום .
Box  |  05.08.16
לכל התגובות