אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
צופים בארה"ב זועמים: טקס פתיחת האולימפיאדה שודר בהשהיה של שעה צילום: רויטרס

צופים בארה"ב זועמים: טקס פתיחת האולימפיאדה שודר בהשהיה של שעה

רשת NBC, בעלת זכויות השידור בארה"ב של המשחקים האולימפיים, הסבירה כי "זו לא תחרות ספורט, אלא טקס תלוי-תרבות המצריך הבנה מעמיקה"

06.08.2016, 10:19 | שירות כלכליסט

צופי טלוויזיה בארה"ב השתמשו במדיה החברתית כדי למתוח ביקורת נוקבת על רשת NBC בשל עיכוב של שעה בשידור טקס פתיחת המשחקים האולימפיים בריו, ושילוב מספר רב של הפסקות פרסומות במהלך שידור טקס הפתיחה.

קראו עוד בכלכליסט

רשת NBC, שבבעלות קומקסט, בעלת זכויות השידור של המשחקים האולימפיים מאז 1988, החליטה שלא לשדר בזמן אמת את טקס הפתיחה משום שהמפיקים והפרשנים הזדקקו לזמן נוסף כדי "לנסח את השידור בהקשר נכון לצופיהם האמריקאים".

 , צילום: גטי אימג צילום: גטי אימג'ס  , צילום: גטי אימג
 , צילום: גטי אימג צילום: גטי אימג'ס  , צילום: גטי אימג

 , צילום: גטי אימג צילום: גטי אימג'ס  , צילום: גטי אימג

 , צילום: אם סי טי צילום: אם סי טי  , צילום: אם סי טי

 טקס הפתיחה של ריו 2016, צילום: גטי אימג טקס הפתיחה של ריו 2016 | צילום: גטי אימג'ס  טקס הפתיחה של ריו 2016, צילום: גטי אימג

"זו לא תחרות ספורט", נאמר במייל ששלח דובר שידורי הספורט של הרשת לרויטרס במהלך שידור הטקס. "זהו טקס תלוי-תרבות המצריך הבנה מעמיקה, ויש בו הרבה מאוד זוויות צילום שלווו בפרשנות שלנו. אנו מאמינים כי חשוב להעניק את ההקשר הנכון לאירוע".

ואולם רבים מהצופים זעמו על שנאלצו להמתין לצפות באירוע הגלובלי בעוד הקהל והתקשורת בשאר העולם כבר חולקים תמונות מהטקס.

"שאר העולם כבר צופה בשידור החי כבר חצי שעה", כתב אחד מהצופים בטוויטר. אחר כתב בציניות: "ממש רעיון טוב NBC. אל תשדרו בשידור חי את מה שאמור להיות אירוע תרבותי גלובלי. ככלות הכל, מדוע שכולנו נרצה לצפות ולהתרגש יחדיו?"

היו אף עיתונאים שהביעו תסכול נוכח העיכוב. העורך הראשי של ה"וול סטריט ג'ורנל" ג'רארד בייקר כתב בטוויטר: "הדבר מתסכל עד אימה - 20 שנה לאחר הולדתו של האינטרנט -NBC עדיין משדרת בעיכוב את האולימפיאדה".

כמו כן, צופים רבים כעסו על הפסקות הפרסומות התכופות במהלך שידורי הטקס. אחד מהם כתב בטוויטר: "אולי NBC יכולה לשדר גם קצת מהאולימפיאדה בין כל הפרסומות?".

דובר NBC טען כי העיכוב אפשר לרשת לשלב את הפרסומות לתוך השידור מבלי למנוע מהצופים לראות את רוב הטקס.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות10 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

9.
מדובר במיעוט שמתלונן על העיכוב בשידור והפרסומות. מי
מדובר במיעוט שמתלונן על העיכוב בשידור והפרסומות. מי שרצה לראות את המשלחת של ארה"ב לא חיכה יותר מדי בגלל סדר האלף בית הפורטוגזי. NBC צודקים שלא מדובר באירוע ספורטיבי ולכן כמו כל תכנית טלוויזיה שמשודרת בזמן שונה בפריים טיים ובהתאם להבדלי השעות בארה"ב עצמה כך NBC עושה את השיקול המתבקש מבחינתה כי פרסומות בפריים טיים הם הלחם והחמאה שלה בייחוד שמדובר באירוע של פעם בארבע שנים.
Bug  |  08.08.16
לכל התגובות