אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ניסאן במו"מ עם פנסוניק על מכירת פעילות המצברים למכוניות חשמליות

ניסאן במו"מ עם פנסוניק על מכירת פעילות המצברים למכוניות חשמליות

החברה מקיימת מגעים גם עם חברות נוספות, כולל מסין; ניסאן הגיעה למסקנה כי זול יותר לרכוש את המצברים למכוניות החשמליות שלה מיצרניות אחרות

06.08.2016, 11:10 | שירות כלכליסט

ניסאן מוטורס מנהלת שיחות עם פנסוניק וחברות זרות נוספות, כולל מסין, בנוגע למכירה אפשרית של אחזקות החברה בחברה לייצור מצברי רכב. כך מסרו לרויטרס גורמים המקורבים לעניין.

קראו עוד בכלכליסט

הגורמים אמרו היום שיצרנית הרכבים היפנית מבקשת למכור את 51% שהיא מחזיקה בחברת אוטומוטיב אנרג'י סאפליי, המייצרת מצברי ליתיום לרכבים חשמליים. חברת NEC מחזיקה גם היא בחברה.

אתמול דיווח ה"ניקיי דיילי" כי ניסאן מבקשת למכור את אחזקותיה אלו משום שמצאה כי זול יותר לרכוש את המצברים לרכבים החשמליים שלה מיצרניות אחרות.

הידיעות על המגעים הן "ספקולטיביות ולא מבוססות על הודעה רשמית מטעמנו", אמר דובר מטעם ניסאן במייל. דובריהם של פנסוניק ושל NEC סירבו להגיב.

ניסאן ליף, צילום: ניסאן ניסאן ליף | צילום: ניסאן ניסאן ליף, צילום: ניסאן

התחרות בשוק המצברים לרכבים האלקטרוניים מתחממת בשל הציפיות לעלייה במספרם של רכבים אלו בכבישים בשנים הקרובות.

טסלה מוטורס המייצרת מצברים לרכביה החשמליים של פנסוניק, מתכננת להרחיב את הייצור הכולל של המצברים ל-500 אלף ב-2018 – שנתיים מוקדם מהתכנון המקורי ליעד ייצור זה. גם ניסאן ורנו, תחת הנהגתו של קארלוס גוסן, מהמרות חזק על המכוניות החשמליות. ב-2009 שתי החברות הצהירו כי ישקיעו 4 מיליארד יורו (4.43 מיליארד דולר) בייצור רכב חשמלי וכן 500 אלף מצברים בשנה עבור רכבים אלו.

ואולם המכירות של הרכבים החשמליים, כולל "הניסאן ליף", מאכזבות עד כה. משמעות הדבר היא שניסאן ו-NEC לא מצליחות להוזיל את עלויות הייצור של המצברים באמצעות ייצור המוני.

ניסאן נמצאת במקביל בהליך למכירת אחזקה של 41% מיצרנית החלפים לרכבים "קאלסוניק קנסיי" (Calsonic Kansei Corp ), אמרו הגורמים לרויטרס.

במאי הסכימה החברה לרכוש נתח של 34% במיצובישי מוטורס תמורת כ-2.2 מיליארד דולר, במהלך שנועד לאפשר לה להתחרות ביריבותיה הגדולות יותר כגון טויוטה ופולקסווגן.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות