אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
רשות ההגבלים תבדוק את נסיעת הסיטונאים לניו זילנד על חשבון יצואנית קיווי צילום: גיל גבעונים

נחשף בכלכליסט

רשות ההגבלים תבדוק את נסיעת הסיטונאים לניו זילנד על חשבון יצואנית קיווי

הנסיעה של שישה סיטונאי ירקות לניו זילנד ששולמה על ידי חברת הפירות ZESPRI הובילה לבדיקה של הרשות: "נבדוק אם היא עומדת בתנאי חוק המזון"

07.08.2016, 07:52 | נורית קדוש

רשות ההגבלים העסקיים החלה בבדיקת הנסיעה של שישה נציגי חברות שיווק פירות וירקות לניו זילנד על חשבון חברת הפירות ZESPRI, אשר נחשפה ב"כלכליסט". בדיקת רשות ההגבלים נפתחה נוכח האיסור הקיים בחוק המזון להעניק לקמעונאים או גורמים מטעמם הטבות. "חוק המזון אוסר על ספק מזון להעביר לקמעונאי גדול תמורה כלשהי בכסף, או בשווי כסף, בכפוף לסייגים שנקבעו", מסרה רשות ההגבלים בתגובה. "הרשות אף פרסמה הבהרות לאיסור זה שמבהירות את גבולות האיסור. הממונה החליטה לבדוק את פרטי המקרה כדי לבחון אם הוא עומד בתנאי החוק".

אוקלנד, ניו זילנד, צילום: spwise.com אוקלנד, ניו זילנד | צילום: spwise.com אוקלנד, ניו זילנד, צילום: spwise.com

חברת השיווק פירות אביב הזמינה לפני כחודש כמה רשתות לנסיעה לניו זילנד, שממנה היא מייבאת לישראל קיווי זה כ־16 שנה. זאת, לצורך סיור מקצועי שמימנה חברת ZESPRI שמיוצגת בישראל על ידי פירות אביב. בנסיעה השתתפו נציג קטיף, חברת הירקות והפירות של שופרסל, שני נציגים של ביכורי ביתן (אז בבעלות משותפת של ביכורי שדה ונחום ביתן, שמכר את חלקו בה), שני נציגים של ביכורי שדה דרום ונציג של ביכורי שדה צפון.

עיתוי הנסיעה נקבע בסמוך לסיום עונת הקיווי המקומי שנמכר ב־12–15 שקל לק"ג, בעוד התוצרת המיובאת נמכרת בכ־29.9 שקל לק"ג. גיל גבעוני, מנכ"ל ומבעלי פירות אביב, מסר במועד פרסום הכתבה: "החברה פיתחה זן חדש של קיווי והזמינה לסיור מקצועי להכרת הקיווי הצהוב וסגולותיו. לא היו התניות לנסיעה". גבעוני הוסיף כי לנציגים היתה אפשרות לשאת במימון הנסיעה, אך אף אחד לא עשה זאת.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות