אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אינטק פארמה מכוונת לתחום החם של הקנאביס

אינטק פארמה מכוונת לתחום החם של הקנאביס

אינטק מפתחת גלולה אוראלית לשיפור היעילות והבטיחות של תרופות קיימות. המנכ"ל: "מדובר בשוק של 25 מיליארד דולר בשנה אבל לחולים ישנה בעיה בצורה שהוא ניתן כיום"

07.08.2016, 07:35 | דרור רייך

החברה הירושלמית שמפתחת בין היתר תרופות לטיפול בפרקינסון, רוצה להיכנס בעזרת הפלטפורמה הטכנולוגית מוגנת הפטנט שלה לתחום הקנאביס.

אינטקפיתחה גלולת אקורדיון אוראלית המיועדת לשפר את היעילות והבטיחות של תרופות קיימות על ידי ניצול יעיל של שהייתן בקיבה בעזרת מנגנון שחרור רציף ומבוקר.  

קראו עוד בכלכליסט

בצנרת של אינטק יש שלושה מוצרים בשלבים קליניים: לבודופה, לטיפול בתסמינים של מחלת הפרקינסון, זלפלון לטיפול בהפרעות שינה וגלולה למניעה וטיפול בכיבים במעי הדק, הנגרמים משימוש בתרופות אנטי־דלקתיות לא סטרואידיות.

כעת החברה מתחילה בפיתוח גלולת אקורדיון עם החומרים הפעילים בקנאביס למגוון התוויות, כולל טיפול בכאב. מניית החברה הגיבה באופן חיובי להודעה וזינקה השבוע ב־14%, כאשר ביום שישי הוסיפה המניה הדואלית עוד 5.25% לערכה.

"תחום הקנאביס הרפואי עדין בחיתוליו, אבל כבר עכשיו בארה"ב יש מהפכה". אמר מנכ"ל אינטק פארמה, זאב וייס.

 

"מדובר בשוק שמגלגל 25 מיליארד דולר בשנה אבל לחולים ישנה בעיה בצורה שהוא ניתן כיום, בעיקר בעישון. העשן נספג מהר בדם, אבל גם משתחרר מהר. אני מאמין שנקבל את כל האישורים ונתחיל בניסוי קליני ראשון בישראל כבר ברבעון הראשון של 2017".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות