אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הוסר המכשול האחרון: לבייב קרוב להשלמת רכישת אפי פיתוח צילום: אריאל שרוסטר

הוסר המכשול האחרון: לבייב קרוב להשלמת רכישת אפי פיתוח

אפריקה הודיעה כי התקבל האישור הרגולטורי מקפריסין, התנאי המתלה האחרון לעסקה - לבייב ישלם 550 מיליון שקל עבור רכישת החזקות אפריקה ישראל באפי פיתוח

07.08.2016, 09:11 | גולן חזני

הוסר המכשול האחרון בעיסקת מכירת השליטה באפי פיתוחללב לבייב, תמורת 550 מיליון שקל. הבוקר (א') מדווחת אפריקה ישראלעל קבלת האישור של הרגולטור בקפריסין להשלמת ה

עסקה מבלי להידרש להצעת רכש.  

קראו עוד בכלכליסט

האישור שניתן מצד רשות ני"ע של קפריסין היה התנאי המתלה האחרון לעיסקה והוא נדרש לנוכח העובדה שאפי פיתוח רשומה בקפריסין (ונסחרת בלונדון). קבלתו מעניקה ללבייב ארכה של שלושה ימים להשלמת העסקה, עד ל-9 באוגוסט.

רכישת אפי פיתוח על ידי בעל השליטה מסייעת ללבייב להתמודד עם האתגרים הניצבים מול אפריקה בחזית המקומית וברוסיה בעת ובעונה אחרת.

בראש ובראשונה מאפשרת העסקה ללבייב לשמור על נכסיו ברוסיה שהבנק הרוסי VTB איים לממש את השעבוד עליהם.

לבייב אמור להעביר ל-VTB ערבות של 191 מיליון דולר כנגד ההלוואה שנטלה ממנו אפי פיתוח ובתמורה אמור הבנק לוותר על מימוש השעבוד לשלושה נכסים מהותיים של אפי במוסקבה, שקניון אפימול הוא החשוב שבהם.

בחזית המקומית, התמורה שתקבל אפריקה במסגרת העסקה צפויה לשמש את החברה לפירעון חלק מחובה למחזיקי האג"ח, העומד על 3 מיליארד שקל.

במקביל להודעת אפריקה, החברה הבת אפריקה נכסיםדיווחה היום על סיום המכרז למכירת 18 נכסים בברלין של החברה הבת אפי אירופה. הנכסים נמכרו תמורת 125 מיליון אירו לקבוצת נדל"ן מקומית.

קניון אפימול קניון אפימול קניון אפימול

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות