אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ברוקלין עדיין אטרקטיבית: גידול של פי 3.5 בהכנסות של ברוקלנד אפריל

ברוקלין עדיין אטרקטיבית: גידול של פי 3.5 בהכנסות של ברוקלנד אפריל

חברת הנדל"ן שגייסה אג"ח בבורסה בת"א בהיקף של 193 מיליון שקל, דיווחה על הכנסות של 24.5 מיליון דולר ברבעון השני של 2016, זאת בהשוואה לרבעון המקביל אשתקד

07.08.2016, 10:46 | אורן פרוינד

שכונת ברוקלין בניו יורק הפכה בשנים האחרונות לאחד היעדים המוצלחים בשוק הנדל"ן האמריקאי עם עלייה של 71% במחירי הדירות החדשות שנמכרו בשנה האחרונה ועלייה של 115% בכמות הדירות שנמכרו באותה תקופה.

קראו עוד בכלכליסט

מי שנהנתה מזה היא חברת ברוקלנד אפריל, מיזם משותף של חברת ברוקלנד של בועז גלעד ואסף פיטוסי, וחברת הפיננסים אפריל שבבעלות דדי גולדברגר ואייל יגב, שדיווחה היום (א') על עלייה של פי 3.5 ברמת ההכנסות שלה לרבעון השני של 2016. אלו הסתכמו בסכום של 24.5 מיליון דולר, זאת בהשוואה לרבועון המקביל אשתקד. הרווח הנקי ברבעון הסתכם בכ-7 מיליון דולר (מתוכו כ-2.5 מיליון דולר המיוחס לבעלי המניות), בהשוואה להפסד של כ-900 אלף דולר ברבעון המקביל (מתוכו כ-1.5 מיליון דולר המיוחס לבעלי המניות).

ברוקלין ברוקלין ברוקלין

ברוקלנד אפריל גייסה בתל אביב בשנים 2014-15 אג"ח מדורגות BBB+ בהיקף של 193 מיליון שקל שנסחר כעת בתשואות של 6%-9%. ברוקלנד אפריל מתמקדת בשוק הדירות לקהל הצעיר ומגדירה עצמה כ"חברת הדירות של ההיפסטרים של ברוקלין". נכון לסוף הרבעון השני החברה בונה כ-907 יחידות דיור ב-43 פרויקטים בברוקלין ניו יורק.

העלייה בהכנסות וברווחים של ברולקנד אפריל נבעה מהסיבה הפשוטה של עלייה משמעותית בהיקף הדירות שנמסרו ברבעון השני. במהלך הרבעון השני של שנת 2016 מסרה החברה 25 יחידות דיור בתמורה כספית של כ-24 מיליון דולר (ממוצע של 960 אלף דולר לדירה), לעומת מסירות של 14 יחידות דיור בתמורה כספית של כ-7.6 מיליון דולר ברבעון הקודם (ממוצע של 542 אלף דולר לדירה), ובהשוואה למסירת 6 יחידות דיור בתמורה כספית של כ-3 מיליון דולר ברבעון המקביל אשתקד (ממוצע של 500 אלף דולר לדירה). מדובר בגידול של כ-215% בתמורה הכספית בהשוואה לרבעון הקודם וגידול של כ-700% בתמורה הכספית ביחס לרבעון המקביל אשתקד.

כלומר, ברוקלנד אפריל מכרה יותר דירות במחיר גבוה יותר ונראה שהתמונה הזו צפויה להישאר לפחות בזמן הקרוב. במהלך הרבעון השני של שנת 2016 חתמה החברה על 24 חוזי מכירה נוספים (החברה מכירה בהכנסות רק בעת מסירת הדירות על פי חוקי החשבונאות) בהיקף כספי צפוי של כ-21 מיליון דולר.

עבור מחזיקי האג"ח הישראלים מדובר בחדשות טובות. אלו נהנים כעת מקופת מזומנים של 7.3 מיליון דולר בחברה, פי 2 לעומת הרבעון המקביל. תזרים המזומנים מפעילות שוטפת ברבעון השני של 2016 היה חיובי והסתכם בכ-1.8 מיליון דולר. גם כאן מדובר בחדשות טובות עבור מחזיקי האג"ח לאחר תקופה של מספר רבעונים שהתזרים היה שלילי בשל מלאי גבוה של בניינים בהקמה.

מימין אייל יגב, דדי גולדברגר, אבירם דואק, חני שטרית בך ויוסי ביינארט, צילום: ישראל מלובני מימין אייל יגב, דדי גולדברגר, אבירם דואק, חני שטרית בך ויוסי ביינארט | צילום: ישראל מלובני מימין אייל יגב, דדי גולדברגר, אבירם דואק, חני שטרית בך ויוסי ביינארט, צילום: ישראל מלובני

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות