אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
השינוי המבני מתקרב: שותפות הגז אבנר תתמזג לתוך דלק קידוחים צילום: אוראל כהן

השינוי המבני מתקרב: שותפות הגז אבנר תתמזג לתוך דלק קידוחים

ועדה בלתי תלויה שמונתה על ידי השותפויות ממליצה לשני הדירקטוריונים על ביצוע המיזוג. היתרונות הצפויים: הגדלת מחזורי המסחר והקלה על משקיעים המעוניינים להיכנס להחזקה במאגרים

07.08.2016, 12:04 | ליאור גוטמן
שותפות הגז הטבעי אבנר, שבשליטת יצחק תשובה, תתמזג לתוך שותפות הגז הטבעי דלק קידוחים. כך החליטה ועדה בלתי תלויה של שתי השותפויות שנבחרה באפריל האחרון כדי לבחון את נושא השינוי המבני של השתיים.

דלק קידוחים ואבנר נחשבות ל"שותפויות גז תאומות" והן משמשות למעשה כזרוע הביצוע של קבוצת דלק בכל הקשור לאחזקה והפעלת מאגרי גז.

נכון להיום שתיהן מחזיקות ב-31.25% ממאגר "תמר" (בחלוקה שווה), 45.34% ממאגר "לוויתן" (גם פה בחלוקה שווה) וב-30% ממאגר הגז הקפריסאי "אפרודיטה".  

קראו עוד בכלכליסט

בקבוצת דלק ביקשו ליצור גוף אחד גדול שמשקלו במדדי הבורסה יהיה גבוה יותר מאשר שני הגופים בנפרד, מהלך שלא רק יעניק לו מחזורי מסחר גבוהים יותר אלא גם יקל על גופים זרים או מוסדיים להיכנס להשקעה במאגרים באמצעותו.

הוועדה הבלתי תלויה הורכבה מהדח"צים של כל שותפות (איתן רוזנמן ורפאל האפט באבנר, עמוס ירטון ויעקב זק בדלק קידוחים) שבחנו את הנושא והמליצו כאמור על מיזוג.

עוד הוחלט כי מאחר שאבנר הנפיקה יותר יחידות השתתפות מדלק קידוחים, יחס ההמרה עליו ממליצה הוועדה בפני יעמוד על יחידת השתתפות אחת של שותפות דלק לכל 5.32 יחידות השתתפות של אבנר.

 

המהלך יושלם כאמור רק לאחר שורת אישורים שונים לרבות הדירקטוריונים של השותפויות, דירקטוריון קבוצת דלק, הרשות להגבלים עסקיים ורגולטורים שונים במשק.

נקודת אישור נוספת הן הרשויות בקפריסין בשל האחזקות שיש כיום לאבנר ודלק קידוחים במאגר "אפרודיטה". ההערכה בדלק היא שהמהלך יושלם עד אחרי החגים.

יצחק תשובה בקידוח תמר, צילום: משה בנימין יצחק תשובה בקידוח תמר | צילום: משה בנימין יצחק תשובה בקידוח תמר, צילום: משה בנימין

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות