אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הלמ"ס: השכר החודשי הממוצע בחודש מאי ירד ב-2.6% ל-9,507 שקל צילום: גלעד קוולרצ'יק

הלמ"ס: השכר החודשי הממוצע בחודש מאי ירד ב-2.6% ל-9,507 שקל

עובדי ההייטק שניצבו במקום הראשון ברשימת השכר הגבוה מדורגים כעת במקום השלישי. במקום הראשון עובדי ענף הפיננסים והביטוח ובמקום השני - עובדי חברת החשמל ותאגידי המים והביוב. השכר הנמוך ביותר הוא של עובדי שירותי האוכל והאירוח

07.08.2016, 13:42 | עמרי מילמן

בחודש מאי עמד השכר הממוצע על 9,507 שקל, ירידה של כ-2.6% בהשוואה לשכר הממוצע בחודש אפריל אז עמד על 9,758 שקל.

קראו עוד בכלכליסט

השכר הגבוה ביותר בחודש מאי היה של עובדים בענף הפיננסים ושירותי הביטוח שעמד על 18.7 אלף שקל, כאשר אחריה עובדי חברת חשמל ועובדים בתאגידי מים וביוב עם שכר של 17.7 אלף שקל.

עובדי ההיי טק שבעבר עמדו בראש הרשימה מדורגים כעת שלישיים עם 17.6 אלף שקל.

השכר הנמוך ביותר הוא של עובדים בשירותי אירוח ואוכל שעמד על 4.5 אלף שקל ועובדי שירותי ניהול תמיכה עם שכר של 5.1 אלף שקל.

במקום הראשון - עובדי ענף הביטוח והגופים הפיננסיים, צילום: שאטרסטוק במקום הראשון - עובדי ענף הביטוח והגופים הפיננסיים | צילום: שאטרסטוק במקום הראשון - עובדי ענף הביטוח והגופים הפיננסיים, צילום: שאטרסטוק

מכלל משרות השכיר במשק, 34% נמצאים בענפים כלכליים שבהם השכר הממוצע למשרת שכיר היה גבוה מהשכר הממוצע של כלל המשק (9,507 שקל) ו-66% נמצאים בענפים כלכליים שבהם השכר הממוצע למשרת שכיר היה נמוך מהשכר הממוצע של כלל המשק.

בנוגע למספר משרות השכיר נתוני המגמה מצביעים על עלייה במספר משרות השכיר. בחודשים מרס-מאי 2016 עלה מספר משרות השכיר ב-1.2% (בחישוב שנתי), וזאת בהמשך לעלייה של 2.4% בחישוב שנתי בחודשים דצמבר 2015-פברואר 2016.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות4 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

4.
השכר החודשי הממוצע לא מעניין כי מחברים ביחד
השכר החודשי הממוצע לא מעניין כי מחברים ביחד את האנשים שמקבלים מעט ואת האנשים שמקבלים הרבה וזה יוצר רושם מלאכותי שהשכר של רוב האנשים הוא גבוה יותר ממה שהוא באמת. בנוסף יש פה התעלמות בוטה מעשרות אלפי מסתננים ועשרות אלפי פלסטינים שעובדים בישראל בשחור ומרוויחים פחות משכר מינימום.  מה שכן מעניין לדעת זה מהו השכר הממוצע של ה60% מהציבור שנמצאים בחלק התחתון של סולם השכר. אני מניח שזה באזור משכורת מינימום. 
Quill  |  08.08.16