אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בלקברי מצאה אפיק הכנסה חדש: תביעות פטנטים צילום: אלכס קולומויסקי

בלקברי מצאה אפיק הכנסה חדש: תביעות פטנטים

חברת התקשורת הקנדית מחזיקה באמתחתה כ-38 אלף פטנטים בתחומי הטלפוניה והטכנולוגיה. המנכ"ל שלה רוצה להניב מהם הכנסות ותובע את Avaya על הפרת שמונה מהם

07.08.2016, 15:17 | רפאל קאהאן

בלקברי הגישה תביעת פטנטים נגד חברת הטלפוניה הארגונית אווייה (Avaya), כך על פי דיווח של אתר arstechnica מיום שישי. בתביעה, המתפרשת על פני 105 עמודים, טוענת חברת הטכנולוגיה הקנדית ש-Avaya הפרה שמונה פטנטים בתחום הטלפוניה, ההצפנה, תקשורת וידיאו וטלפוניה סלולרית. החברה מבקשת שהנתבעת תשלם לה דמי זיכיון שישקפו את 20 שנות החדשנות שלה בתחום.

קראו עוד בכלכליסט

הפטנטים שנרשמו על דידי בלקברי בין 1998 ל-2011 יושמו לטענתה במגוון מוצרים שאווייה משווקת, כגון: מערכת ישיבות מבוססת וידיאו, אפליקציית צ'ט לאייפד, מערכות שמקשרות טלפונים ניידים למרכזיות ארגוניות ומערכות טלפוניה שולחניות מבוססות VoIP. הפטנט בתחום ההצפנה הופר לטענת בלקברי בשורה של מערכות תקשורת ביניהם ה-CMS ומערכת שיחות ועידה של Avaya.

בלקברי פריב. לא מצליחה לעשות קמבק , צילום: רפי קאהאן בלקברי פריב. לא מצליחה לעשות קמבק | צילום: רפי קאהאן בלקברי פריב. לא מצליחה לעשות קמבק , צילום: רפי קאהאן

בלקברי כבר הגישה ל-Avaya מכתב בקשה להסדרת הנושא בשנה שעברה, אך עד כה לא נענתה, לטענתה. התביעה הוגשה בבית משפט מחוזי בצפון טקסס שם ממוקמים משרדיה של Avaya. היא שכרה את שירותיה של אחת מפירמות עורכי הדין החזקות בתחום, קווין עמנואל, ששימשה כנציגת ההגנה בתביעת אפל נגד סמסונג וכן במספר תביעות שניהלה גוגל.

בלקברי, שניסיונותיה לחזור לתחום ייצור הסמארטפונים לא הניבו הצלחות עד כה, עברה למצב של "זכיינות" כפי שהגדיר זאת ג'ון צ'ן, המנכ"ל שלה במהלך שיחת ועידה עם משקיעים במאי שעבר. פורטפוליו הפטנטים שלה שכולל כ-38 אלף מהם, כבר שימש אותה בעבר נגד סיסקו למשל. ענקית התקשורת האמריקאית נתבעה בשנה שעברה על ידי בלקברי והסכימה לתשלום של דמי זיכיון שהיקפם לא נחשף לחברה הקנדית.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות