אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מדוע ההצלחה של הרוסים בג'ודו מפוקפקת? צילום: איי אף פי

מדוע ההצלחה של הרוסים בג'ודו מפוקפקת?

פדרציית הג'ודו הבינלאומית, שוולדימיר פוטין הוא נשיא הכבוד שלה, אפשרה ל-11 רוסים להשתתף באולימפיאדה בריו. בעבר, 5 מתחרים רוסים נתפסו בשימוש בסמים

07.08.2016, 17:53 | שירות כלכליסט
הגו'דוקא הרוסי בסלאן מודרנוב גבר על ילדוס סמטוב הקזחי בגמר קטגוריית 60 ק"ג גברים. מודרנוב (30) הוא במקור מרפובליקת קברדינו-בלקריה וזכה פעמיים באליפות אירופה.

קראו עוד בכלכליסט

בסלאן מודרנוב חוגג. לפני פתיחת האולימפיאדה רבים תהו אם ספורטאי רוסי חזק כמו מודרנוב יורשה להתחרות, צילום: איי אף פי בסלאן מודרנוב חוגג. לפני פתיחת האולימפיאדה רבים תהו אם ספורטאי רוסי חזק כמו מודרנוב יורשה להתחרות | צילום: איי אף פי בסלאן מודרנוב חוגג. לפני פתיחת האולימפיאדה רבים תהו אם ספורטאי רוסי חזק כמו מודרנוב יורשה להתחרות, צילום: איי אף פי

לפני פתיחת האולימפיאדה רבים תהו אם ספורטאי רוסי חזק כמו מודרנוב יורשה להתחרות, זאת לאחר שבוועד האולימפי הבינלאומי שקלו להשעות את כלל הספורטאים במדינה בשל המעורבות בשערוריית סמים נרחבת. אולם, העונש הוגדר כ"ספורט כנשק" נגד רוסיה.

פדרציית הג'ודו הבינלאומית, שנשיא רוסיה ולדימיר פוטין הוא נשיא הכבוד שלה, אפשרה ל-11 הרוסים המתחרים בג'ודו להשתתף באולימפיאדה בריו. בעבר, 5 מתחרים רוסים נתפסו בשימוש בסמים; חלק מהמתחרים באולימפיאדה בריו דה ז'נרו נחשדו בעבר כמשתמשים בסמים.

הוועד האולימפי הבינלאומי החליט כי על כל פדרציית ספורט לקבוע בעצמה את גורל הספורטאים הרוסים, זאת לנוכח הדו"ח של ריצ'רד מקלרן על הסימום השיטתי של הספורטאים הרוסים.

פוטין, צילום: רויטרס פוטין | צילום: רויטרס פוטין, צילום: רויטרס

בפדרציית הג'ודו הצטרפו לטניס והחליטו לאפשר לרוסים להתחרות בריו, זאת בעוד התאחדויות האתלטיקה השעו את הרוסים.

לפוטין יש חגורה שחורה בג'ודו, ובנוסף לתפקידו בפדרציה, אחד מחבריו הקרובים יושב בוועד הפועל. אולם נשיא הפדרציה מריוס ויזר אמר כי לא הייתה לכך השפעה על ההחלטות. "כל הספורטאים האלה נבדקו החל מספטמבר השנה שעברה ועד לסוף מאי פעמים רבות באירועי ג'ודו בינלאומיים רבים, מחוץ לרוסיה", אמר ויזר.

"לא היו עונשים, ולא מצאנו ראיות שליליות. אנחנו לא לוקחים בחשבון בדיקות שנערכו או עובדו ברוסיה, מכיוון שעבורנו זה לא רלוונטי".
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות